| Sara2 a întrebat:

Sunt în afara țarii și sunt singură cuc aici. Nu am prieteni, nu am cu cine sa schimb o vorbă. Mă simt tristă mereu, am avut si depresie. Luam niște pastile de la medic care ma ajutau sa adorm rapid timp de 12-14 ore. Acum e duminică, sunt în casă și simt că o iau razna de plictiseală. Ce sfat îmi dați să ies din aceste stări?

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Muncește pe mine ma ajutata enorm munca este singurul meu leac nu știu dacă o sa funcționeze și la tine dar măcar încerca eu când muncesc ma simt împlinit mi-am loat și swurma după ora de lucru și sunt complet urăsc Dumincă Findca nu am ce face merg in parc ma plimb mănâncă o sawurma și aia e uite azi am dormit toată ziua mor de plictiseala Dumincă abia aștept sa fie mâine sa încep la muncă happy

8 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Te plictisești? Ia încearcă să îți petreci timpul liber cu învățarea, investirea in tine. Citește cărți, caută clipuri de educație financiară și vei vedea cate nu știi și chiar îți va placea sa le afli. De ex învață totul despre active și pasive

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Am uitat sa zic ca am radiat un borcan de gem de piersici înainte sama culc și acum ma întind pe tot patul ca foca laughing)) pe la 8 așa ies afară ma plimb puțin iau aer sau mai bine ma duc să-mi iau o sawurma și bag un film e mult mai bine așa

| Sara2 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Să-ți fie de bine. Bună idee, am să îmi iau și eu ceva bun înp seara asta, și o plimbare că e cald afară?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Sara2):

Nu te mai necaji nici la suflet și inimă nu mai pune trăiești viața ești tânăra fi fericită mulți ar vrea sa fie in locul tău crede-ma cu Adevărată îți spun du-te mănâncă ceva cu tine însuți tu plimbate cu tine însuți crede-ma pe cuvânta este mult mai bine singur decată cu oameni falsi lângă tine mai bine singur nu-ți trebuie prieteni falsi poți sa fi și singura împlinita fericită happy pa ai grija de tine cumpărați ceva bun asculta muzica plimbate fa ce-ți place tie ce te face pe tine cu Adevărat fericită

| Jus7t a răspuns:

Citește o carte, mai socializează pe aplicații dar ai grija la ciudați, dacă vrei sunt aplicații pe care nu e nevoie sa pui poze, poți vorbi și asa, depinde de tine și de cheful pe care îl ai.

În tara în care ești nu mai sunt romani pe același vibe cu tine, îs din ăștia țărănoi nu? Cu prietenii din tara sau idk, mai ții legătura sau fiecare pe treaba lui?

| IubescRomânia a răspuns:

Să te întorci la patria-mamă.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru IubescRomânia):

Ba ai niște vorbe uneori laughing)) jale cu tine mor de ras îți dau cerere de prietenii te rog eu accepta happy

| ati6dau9armaghedonu a răspuns:

Am un prieten care e si el singur, daca vrei, asta e instagramul lui:
@dragos2771.