| olivia1 a întrebat:

Sunt insarcinata in 6 luni jumate cu un barbat cu care locuiam impreuna de mai mult de un an jumate. acum cateva zile s a suparat si si a strans hainele si bagajul si m a lasat pe motivul ca am anulat vizita parintilor lui in ajunul craciunului. de cand suntem impreuna m a mai parasit de cateva ori dar acum se pare ca nu mai are ganduri de intoarcere si nu mi mai raspunde la telefon sau la mesaje. ultima data cand mi a raspuns la mesaj mi a spus ca vrea sa si "incerce norocul in noul an". eu sunt f indurerata si in plus f emotiva. a spus ca acest copil nu e al lui pentru ca o sa fie "ca mine".
mama mea sta cu noi iar motivul pentru care i am spus sa anuleze vizita la socrii este ca mama mea a inceput sa mi reproseze ca i stric craciunul si asa am sa fac toata viata prin a i primi la noi. socrii venisera acum 6 luni cand ne am mutat in noua casa. iar dupa aceste reprosuri l am sunat si i am spus sa anuleze ca mergem la sfarsit de saptamana la ei pentru ca nu avem mult spatiu si trebuie sa fac curat inainte sa vina (nu i am spus care i adevaratul motiv). el s a suparat ca nu are voie sa aduca pe cine vrea in casa deci nu e casa lui. si a plecat la parintii lui.
ce parere aveti despre aceasta situatie?

1 răspuns:
| bitek a răspuns:

Sal! in primul rand asta nu este un motiv bine intemeiat sa te paraseasca mai ales acum ca esti insarcinata in 6 luni si de acum incolo e mai greu pentru tine si el ar trebui sa ti fie alaturi! el dupa cum se vede fuge de realitate si nu vrea sa o accepte ...las pot zice! motivul care l a folosit el pentru a te parasi este motiv de fuga! hai sa ne gandim altfel... poate ca el nu stie ce este adevarata iubire fata de o persoana si si a gasit pe alta si acum cu ocazia asta a dat bir cu fugitii! multumesc