| anonim_4396 a întrebat:

Sunt mai multe dezavantaje decat avantaje la casatorie? Voi ce credeti? Il invit si pe RAY sa-mi zica.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal consider ca omul e o fiinta poligama iar casatoria este un lucru impotriva naturi umane,nu neg ca exista si cupluri monogame dar rar intalnite, avantajele sunt pentru femeie ia ramane cu bunurile tale, ea ramane cu copilul vostru, faza cu la bine si la greu in cele mai multe cazuri nu e adevarat asa ceva, casatoria este un avantaj major al femei faza cu sexul gratis complet fals faci sex cand vrea ea si cand i cumperi ceva, eu unu nu cred in asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Si daca nu-i cumperi chestii, pleaca de langa tine? Ah! Societatea asta de consum!

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Pai exista si casatorii poligami, din pacate societatea iudeo-crestina le-a interzis.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, daca vorbim de fiinte superficiale da, dar slava cerului ca exista si oamenii pentru care nu doar bunuriile materiale conteaza.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta doar iahve stie, el le stie pe toate

| Freya1 a răspuns:

Nu sunt fan casatorie dar o sa o fac si eu la un momendat.
Singurul motiv pentru care voi face asta este ca sa avem acelasi nume si copii sa aiba acelasi nume...

| SG1995 a răspuns:

Pai casatoria e un ritual social si religios, avantajul e ca iti confera un statut social diferit fata de cupluriile necasatorite, dezavantajul e ca in cazul care relatia se rupe, toata situatia se impute pentru ca economie la comun, hartogarie si zarva, intr-un cuvant circ.

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu ma plictisesc rapid, dar daca stau cu o femeie desteapta, spontana, amuzanta, etc probabil o sa fie ok.
Daca stau cu o sclifosita de asta ( oricum nu o sa stau ) o sa mor dupa 6 luni.
Si nu stiu daca o sa ma casatoresc, in mare parte nu ma atrage ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e bogata e un avantaj daca e saraca te scade socialmente vorbind. Ray este un expert in asa ceva o sa stie dansu ce sa-ti zica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ți-ai găsit cui să ceri părerea.