| Lovelypeaches100 a întrebat:

Sunt romani homosexuali care nu ies niciodata din dulap si ajung sa casatoreasca femei si sa aiba familii si sa fie depresivi? Nu vi s-ar parea ca intr-o societate unde lasam barbatii sa casatoreasca barbati si sa fie fericiti, vor creste tot copii fericiti? Nu vad cum un bolnav mintal poate sa creasca un copil si copilul sa fie fericit.

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur exista barbati din astia intr o tara atat de homofoba ca România

| Drimmero a răspuns:

Tara arde si homosexualii se piaptana. Niciun gay nu s-ar casatori cu o femeie, sa mai faca copil cu ea, asta ar insemna sa faca sex cu ea, ceea ce desfiinteaza total mitul tau, daca e s-o luam logic, poate tu te referi la bisexuali, fereasca sfantul,, ce a mai scos si Pamantul asta pe 'piata'.

| Lovelypeaches100 explică (pentru Drimmero):

Pai intemeiaza o familie ca sa nu para ca sunt gay...nu?

| Drimmero a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Astea sunt prostii, nu mai crede tot ce citesti de pe netul asta. Un om sanatos la bibilica ti-ar zice acelasi lucru, ia-o logic si rational,, de ce dracu te-ai insura cu o femeie daca esti gay? sa mai faci si copil cu ea, sfideaza logica.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Drimmero):

Ca sa incerce sa nu fie discriminati, chiar sa se ascundă, prefăcându se fericiți.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Drimmero):

Nu stiu de unde ai scos logica asta dar e fara sens pe pamantul asta. Sunt o multime de gay care isi fac familii de convenienta, daca nu-s atrasi de tipe nu inseamna ca nu pot face un copil la fel cum si tu poti face sex cu un tip daca norma sociala zice ca asa trebuie si te face sa te simti mai normal iar familia nu te mai toaca la cap.

In pus pamantul nu a scos nimic nou pe piata, e la fel de cand se stie cu oameni pe el.

| Drimmero a răspuns (pentru RoCkKiD):

Realizezi cata dezinformare aduci? Eroare enorma de logica, tu imi spui ca un homosexual poate face copil, fiind barbat, da, pana aici nimic de comentat, e un proces biologic natural, dar ei nu sunt atrasi de femei, logic ar fi sa nu intemeieze o familie sau sa faca un copil cu o persoana de sex opus,, altfel n-as vedea rostul cuvantului homosexual daca s-ar intampla asta, din raspunsul tau deja ai demonstrat ca ei nu exista, desi exista. Aici nu e vorba de cum iti impune societatea, e vorba de natura ta, de orientarea sexuala pe care o ai.

''daca norma sociala zice ca asa trebuie si te face sa te simti mai normal iar familia nu te mai toaca la cap." Inseamna ca nu esti homosexual, si uite cum s-a desfiintat un mit foarte usor, astea sunt prostii care nu au baza logica, atata timp cat tu ai alta orientare sexuala nu vei putea intemeia o familie cu fix opusul orientarii tale. Si crede-ma, eu sunt atras doar de femei, heterosexual adevarat, nu as putea sa ma uit la vreun barbat in sensul ala, mi-e scarba sa ma apropii prea mult de unul, e vorba de natura mea nu de ce imi impune societatea.

Aia care sunt atrasi de barbati si traiesc si cu femei, sunt automat atrasi si de femei, deci sunt bi, nicidecum homosexuali, atentie mare la termeni pentru a nu dezinforma.

| Drimmero a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu exista asa ceva, ori e alba, ori e neagra, ori e gri (bisexuali). Un homosexual nu va face niciodata o familie cu o femeie, sa mai faca si copil. Asta daca vorbim doar de homo, nu si de bisexuali

| RoCkKiD a răspuns (pentru Drimmero):

Tu esti ca si mosii de la sat care sunt experti in polica pentru ca se uita la stiri, stii tu cum trebuie sa fie si nu poate fi altcumva pentru ca daca nu intra in logica ta nu exista la fel cum zic si crestinii de cartea lor.

Esti complet incapabil sa intelegi cum e sa traiesti o viata fara a putea sa fii cine esti, fara a putea vorbi despre ceea ce vrei sa vorbesti, cand ti se zice si aminteste constant ca nu esti croit dupa modelul potrivit. Singura scapare este sa te faci cumva ca intri in sablon pentru a putea sa iti traiesti viata din umbra.

Macar ai avut grija sa ne mentionezi intensitatea cu care iti esti atras de sexul opus, heterosexualitatea ta este admirabila dar cunostintele tale cu privire la problemele altor oameni sunt rotunjibile la 0.

| Lovelypeaches100 explică (pentru Drimmero):

Pai eu am auzit de foarte multi barbati care s-au casatorit cu o femeie din frica sa nu spuna lumea ca e gay, si dupa ce copilul a crescut, a recunoscut ca e gay si a divortat. Este cazul lui Caitlyn Jenner, s-a casatorit cu Kris, au avut 2 fete, si dupa vreo 15 ani, ai recunoscut ca e transexuala, si au divortat. Deci exista asa ceva...

| admby a răspuns (pentru RoCkKiD):

Exact. Foarte bine zis.
Stie el mai bine cum e cu homosexualii, o fi el vreunul de ne da lectii? laughing
Dar ce sa stie? A vazut el filme "hollywoodiene propagandiste cu gay"? Normal ca nu. Meciurile cu Arsenal sunt mai culte.

| Drimmero a răspuns (pentru admby):

Inca un cont? Site-ul pe care il hulesti cel mai mult nu scapa de tine, esti fiert pe drimmero de ani buni, puti de la o posta, esti usor de descifrat pentru un vulpoi 'batran' ca mine indiferent de contul pe care il posezi, locomotivoiule.

| admby a răspuns (pentru Drimmero):

Da, mi-e frica că m-ai descoperit. Adevărul e ca încercam sa par altcineva. Ce sa fac eu acum Drimmero? M-ai identificat de parca as fi Valak din Conjuring. Acum nu mai am nicio putere de a spune despre inepțiile tale pe TPU.
Marș!

| Drimmero a răspuns (pentru admby):

Oricum nu aveai vreodata o relevanta in ceea ce spuneai despre oricine, esti doar un pacalici si atat, nu te poate lua nimeni in serios.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Mai stii un user pe nume vagonas care tot punea intrebari despre mine pe site? Si insulta pe altii pe aici? Era penibilul asta de trenuletz. Si are nesimtirea sa faca pe altii ratati cand el revine pe site cu 5 conturi noi pe saptamana si se da altcineva. Nu il mai baga in seama, e bolnav mintal omu. E din cale afara de trist si singur! Acum ca a ramas fara conquina a ramas si mai singur si penibil. Nici macar aia nu l-a mai vrut! Si-a dat seama cu ce bolnav sta de vorba si a fugit cu flacari la fund de el! Omu trebuie internat!

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Da, ma, stiu ca e bolnavul ala care are fantezii cand vede un tren, de aici si porecla de locomotivoi.

De ce ii dati atentie? Nu-l mai hraniti, lasati-l sa behaie pana face artrita la cate prostii spune.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Mi se face mila de el sad
E singur, trist, virgin, amarat, necajit, batut de soarta, virgin, frustrat, suparat, nebagat in seama, virgin.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ca multi altii de aici, e un mediu propice pentru alde d-astia. De ce va mai mirati? Anormal ar fi sa nu existe asa ceva pe TPU

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu ma mir, doar ma amuz. Cum face el misto de altii ca sunt ratati ca stau aici si ca nu pot iesi de pe site desi el e genul care atunci cand isi sterge un cont mai face alte 5 de pe care se da altcineva. TRIST! Dar trebuie sa isi ocupe timpul cu ceva de cand fosta i-a dat cu praf de mers. Peretii poate il asculta dar se plictisesc si aia de el si ii da cu praf de mers intr-un final.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

A ajuns un ras, toata lumea il ia in ras, mai ceva ca ti se face mila.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ar trebui copii sa fie lăsați într-un cuplu de anormali, pentru că așa sunt din motive evidente. Noi vrem să ducem o civilizație sănătoasă mintal, nu una bolnavă.

| LPCTSTR a răspuns:

Pai stai ca nu-ti inteleg punctul de vedere: esti pro sau contra?
In prima faza suni de parca ai fi gay si ceri pareri iar la final zici ca te gandesti la traumele copiilor de parinti gay, aka "bolnavi mintal".

De parinti de genul n-am auzit in Romanica, altundeva poate, dar aici sa fii gay este o raritate si cu siguranta o exceptie ce de multe ori este mascata de cliseica religie, intelegi tu.
Cat de fericit e plodul cu taticul si taticul sau invers, cu mamica si mamica, este strict problema de mentalitate si pregatire familiala a indivizilor, nu e strict legat de orientarea acestora; cum "fericirea" in zilele astea este dictată de ultima tehnologie pe piata, mi-e greu sa zic ca se aplica standardul de "fericire" in oricare familie, nu numai cele gay.
Intr-adevar, bolnavii mintal nu pot creste eficient si corespunzator un copil, cunosc pe cineva al carui tata facea mare concert de orga in timp ce invata pentru examente, de discutii rationale nici nu se mai punea problema.

| Lovelypeaches100 explică (pentru LPCTSTR):

Nuuu, am zis de tatii care ajung sa fie depresivi, la ei m-am referit ca sunt bolnavi si frustrati mintal

| LPCTSTR a răspuns:

Apropo, expresia aia se aplica numai in engleza, la o prima vedere, m-am speriat ca cum a putut trai homosexualaul toata viata-ntr-un dulap... apoi mi-am amintit ca englezilor le place sa atribuie niste expresii tâmpe mai tuturor lucrurilor... "to kick the bucket" sau "hit the hay"

| RoCkKiD a răspuns:

Probabil majoritatea sunt asa, din cauza c ale e frica de reactia familiei sau oamenii aia care sunt vesnic burlaci, sau isi casesc o relatie de convenienta cu o tipa care nu e pasionat de sex si se fac ca au o familie.