| Saddelyx a întrebat:

Sunt timida,tacuta si destul de retrasa. Daca fac o activitate cum ar fi sa merg la teatru ( sa iau lectii), exista sansa sa ma schimb?

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Si eu sunt de felul asta, dar m-am invatat macar sa vorbesc cind este necesar. Incearca sa intri in vorba cu lumea, cu timpul se va mai schimba ceva.

| CosminC86 a răspuns:

De ce sa te schimbi? happy Persoanele introvertite sunt in general mult mai inteligente decat cele extrovertite (maimute tupeiste retardate). Cauta persoane asemeni tie si vei socializa cu mare usurinta. Si eu am incercat sa ma adaptez intr-un grup de frustrati dar nu am reusit.

Răspuns utilizator avertizat
| Saddelyx explică:

Multumesc tuturor! happy.Nu vreau sa ma integrez in grupurile acestea de 'gasca", dar vreau sa invat sa fiu mai deschisa si sa pot vorbi fara retineri.Ai dreptate, cosmin, cu persoane de genul meu vorbesc cu mare usurinta.Nu vreau neaparat sa ma schimb, ci sa invat sa socializez fara retineri, si asta mai mult pentru viitor.Chestia e ca persoanele deschise atrag intodeauna lumea in jurul lor si pot spune ca sunt putin frustrata cand vad ca oamenii ca nu ma baga in seama si lucruri de genul...