| deiutza_9183 a întrebat:

Cum as putea sa ma schimb sa nu mai fiu asa timida undeori cred ca pana si pretenu meu se va plictisi de mine cu atitudinea asta practic is destul de tacuta intrec orice limita as da orice sa ma pot schimba niste sfaturi va rog multumesc mult

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Schimba-te. ia un energizant inainte sa pleci e acasa, mananca o ciocolata. poate ca ai lipsa de energiehee hee. Sau alta varianta...cu gagicu tau chiar nu ai nici un subiect mai incitant, sa-ti scoata cuvintele din gura? Eu zic sa incepe-ti o discututie despre ce iti place tie.asa te poti contrazice, si discutia devine mai dinamica.Bafta

| alexa a răspuns:

Incearca sa fii mai deschisa, sa comunici mai mult...
nu face insa o schimbare radicala pentru ca vei da in penibil si nu vei mai fi credibila, nu vei mai fi TU
pana la urma daca iubitul tau te accepta si nu ti. a reprosat niciodata, nu ar trebui sa iti faci griji. poate ca lui ii place timiditatea ta
insasi viata te va face mai tupeistawinking
bafta

| DMV a răspuns:

Poate te ajuta ce gasesti aici:
http://www.tpu.ro/......ta-atunci/
Daca vrei mai multe sfaturi, spune-ne si vom incerca mai bine.

| verona333 a răspuns:

Nu asta e problema, de fapt prietenul tau trebuie sa te ajute sa deschida teme interesante de discutie pu ambii doar asta e treba lui

| turist a răspuns:

1. De ce vrei sa te schimbi? Asta esti tu...nu cred ca are importanta ce gandesc altii, important e ca tu sa te simti bine asa cum esti!
2. Prietenul tau te-a ales pe Tine pentru ceea ce esti si cum esti acum! Daca si-ar fi dorit o fata "guraliva" atunci nu tu ai fi perechea luiwinking

| addflo a răspuns:

Afla ce iti doresti cu adevarat.
Daca tu crezi ca ai nevoie sa te schimbi, atunci pur si simplu fa-o! Dar nu o face doar pentru ca ceilalti vor s-o faci.
Eu sunt de pararere ca orice trebuie incercat macar odata, dar nu cu orice pret. Daca nu iti place, nu mai faci.
Stay safe!

| seriFos a răspuns:

Iti spun eu ca daca vrei sa te schimbi poti... dar iti trebuie ambitie...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii in continuare tacuta.mai tarziu, prietenul tau va fi foarte fericit. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai andreea ce sa-ti zic eu cred ca sunt si mai si ca tinewinking offf mai kuta pe net sau consulta un psihologwinking iti urez succes ca eu's la felwinking