| Aberdeen a întrebat:

Sunteți o persoană modestă sau nu? Ce părere aveți despre vorba: „Dacă nu te lauzi tu, nu te laudă nimeni"?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uneori imi place sa spun ce stiu...
Dar alteori mai bine ma abtin.
Si te lauda doar persoanele apropiate care te cunosc mai bine, uneori happy

| Aberdeen explică (pentru DoarBogdan):

Mda, dar de multe ori mai sincer și mai realist este un necunoscut decât cineva apropiat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Aberdeen):

Mda si asta e adevarat. Uneori cei apropiati o fac doar in anumite circumstante. Plus ca sunt apropiati. Cel mai bine si sincer este cand o face un necunoscut si dupa ce ajunge "cunoscut" o face in continuare happy

| Florentina9210 a răspuns:

In principiu, sunt destul de modesta.
Bine, mai am si unele momente cand ''sar'' calul, dar cine nu o face?

| Deaad a răspuns:

Sunt de acord cu vorba aia partial.
Pe o parte,nu prea are legatura,pe de alta parte este inutil sa te laude lumea daca tu nu te apreciezi.
Parerea mea este ca trebuie sa te apreciezi asa cum esti,ca daca nu,sunt multe cazuri de depresie pentru ca nu-ti place cum gandesti,cum te imbraci cum arati etc dar nu faci nimic in privinta asta si suferi ca un cretin,pentru ca asta devii.

Este vital in societatea asta sa te apreciezi tu macar.Iar daca simti ca ceva nu e in regula, schimbi ceva la tine, in mai bun.

Eu-s foarte narcisistic, desi nu cred ca e termenul foarte potrivit.
Dar nu ma laud in fata nimanui, pentru ca imi displace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,incerc sa-i pun piedici ego-ului, insa...ma mai umflu in pene, uneori.

| BadAngel3 a răspuns:

,, Lauda de sine, nu miroase a bine.,, primul raspuns care mi-a venit in minte. Nu trebuie neaparat sa te laude ceilalti, s-ar putea sa ti-o iei in cap, dar na, nu strica sa mai auzi si tu cate ceva ca sa te incurajeze. Fiecare trebuie sa se aprecieze pe sine, dar sa nu ajunga in extrema. Mie una nu imi place sa fiu laudata si nici sa ma laud. Nici singura nu o fac, dar de fata cu altii. Da, sunt o persoana poate prea modesta.