| anonim_4396 a întrebat:

Suntem tristi ca nu ne-am gasit iubirea, ca iubirea noastra nu ne-a gasit pe noi, ca ne e prea greu sa vorbim, ne e prea greu sa ascultam, ne e prea greu sa fim fericiti cu putin, ne e prea greu sa ne bucuram de un apus de soare sau de un rasarit, pur si simplu uitam sa ne bucuram... Ce va face fericiti, ce va da putere pentru a putea continua, pentru a putea lupta?"

4 răspunsuri:
| usy313 a răspuns:

Tilica, mai descris si mai mult cu ce'ai scris happy

| ĄŇÐİ a răspuns:

Crede-ma ca si eu tot asa ma simt. Unii oameni care sunt in depresie se omoara si isi fac rau sau copiii se fac emo.Trebuie sa traim fiecare clipa ca si cum ar fi ultima si daca esti cu persoana iubita, 5 minute o sa ti se para 10000000 de ani. Uitam sa ne bucuram pentru ca in vremurile in care suntem banii conteaza cel mai mult.Eu zic ca viata trebuie traita la maxim.

| Katy_8817 a răspuns:

Putere pentru a putea continua lupta: ambitia. daca tot am avut ghinionul sau uneori darul sa ma nasc merg mai departe motivata de: familie, prieteni, dragoste. chiar daca de cele mai multe ori acestea trec ca un vis, sau mai mult ne distrug. pentru a putea continua aceasta farsa numita viata trebuie sa gasesti o motivatie in orice faci si sa iti urmezi visul pe care il ai. oricine are un ideal in viata, chiar si o persoana schizofrenica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Traim cu impresia ca mai avem o bariera si ajungem la telul dorit, o secunda, doua secunde si gata, am reusit. Nu ne place sa recunoastem ca ne ascundem de ceilalti, de prezent si chiar de noi, este corect sau nu, ne dam seama decit atunci cind simti ca de unul singur nu simti fericire si nici dragoste, singuratatea e cea mai urata boala de pe pamint, pot sa stiu ca mai am 2 zile de trait dar daca este linga mine persoana draga simt ca mai traiesc 100 de ani, iubiti-va ca viata e scurta si nimeni nu scapa viu din ea, Sa traim pina om murii!