| anonim_4396 a întrebat:

Suntem tristi ca nu ne'am gasit iubirea

Ca iubirea nu ne'a gasit pe noi

Ca ne e prea greu sa vorbim

Ne e prea greu sa ne bucuram de un apus sau rasarit de soare

Pur si simplu uitam sa ne bucuram.

Traim cu impresia ca mai avem o bariera si ajungem la telul dorit

O secunda

Doua secunde

Si gata

Am reusit

Nu ne place sa recunoastem ca ne ascundem de ceilalti

De prezent

Si chiar de noi

Si este corect sau nu

Ne dam seama decat atunci

Cand simti ca de unul singur nu simti fericire

Si nici dragoste

Singuratatea este cea mai urata boala de pe pamant

Pot sa stiu ca mai am 2 zile de trait, dar

Cand este langa mine persoana draga simt ca mai traiesc 100 de ani

. cam asa sunt eu.mai sunt altii?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimi! ai dreptate tu ce ai zis si stii de ce? pentru ca marotitatea in special partea feminina, nu mai iubeste cu inima, si sufletul curat, acum toata lume merge la vrajeala, interes material, sex si alte minuni, deaceia nu rezista relatiile tinerilor din ziua de azi, prostitutia si prostia troneaza la loc de cinste apoi ne intrebam de ce? cate fete se marita in ziua de azi din dragoste? cate din ele simt fiorul dragostei? iti zic eu, aproape niciuna, de ce? pentru ca ele in ziua de astazi nu mai vor asa ceva, vor doar lux, lux, lux si iar lux, merg pe acel principiu 1-2-3 ani daca stau cu X e ok imi vad saci in car pe urma...pa, mai sunt si persoane care se indragostesc cu adevarat si chiar se citeste pe fata lor, e bine cand gasesti o asfel de persoana sa o stimezi si sa o respecti pentru ca dragostea, intelegerea, si fericirea sunt cei trei factori care incheaga o relatie frumoasawave

| usy313 a răspuns:

@mihaela111 si pentru toti ceilalti care cred ca eu am compus asta, nu, eu doar am cerut permisiunea celui care cred eu ca a compus-o pentru a o pune si eu in speranta ca voi afla mai multe raspunsuri.
uitati aici : http://www.tpu.ro/......rbim-ne-e/

| Deniisze a răspuns:

Eu Eu Eu! Mai rar gasesti astfel de persoane.

| Mihaela111 a răspuns:

Super dragut textul se vede ca ai talent. Daca te intereseaza pe jurnale.ro te poti exprima mai bine
o zi buna :*