| alexandru1234567890 a întrebat:

Sunteti de acord cu condamnarea la moarte pentru infractori? Si prin ce metoda?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru infractori nu. Pentru criminali, violatori (mai ales cei de copii) si tradatorii de neam si tara, da.

8 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

O simpla condamnare la moarte e prea usoara.Pentru cazurile mai, hm, grave(pedofilie, crima, viol), as folosi tortura alba.Sau ceva ca in A Clockwork Orange. Putin mai multa tortura psihologica decat au primit victimile lor mi se pare ok.Si vor ceda singuri la un moment dat.
Pentru restul nefericitilor, munca in folosul comunitatii.Cineva trebuie sa plateasca pentru nevoile lor fiziologice din inchisoare.

| kyliejenner a răspuns:

Nu sunt de acord cu condamnarea la moarte, oricat de grava ar fi situatia.

| Mechanix a răspuns:

Aș face-o old school, cu decapitări, spânzurări, răstigniri și alte forme de tortură.

| alexandru1234567890 explică (pentru Mechanix):

Dur nu gluma!

| Mechanix a răspuns (pentru alexandru1234567890):

Sunt un tip clasic. laughing

Serios vorbind, e bună ideea, dar la cât de strâmbă e justiția în momentul de față, ar muri și mulți oameni nevinovați.

| marelemariss a răspuns:

Oai da as fi de acord, dar doar la ceva deosebit de grav. si cred ca prin elecrocutare. funda?

| alexandru1234567890 explică (pentru marelemariss):

As vrea sa va dau funda dar nu apare "Declara raspunsul castigator" la dvs!

| alexandru1234567890 explică (pentru marelemariss):

Vorbesc serios, nu va pacalesc!