| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord cu"scopul scuza mijloacele"?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Daca un scop bun e atins cu mijloace malefice, acel scop nu mai este bun, isi pierde sensul, e fals.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca eu am replica asta evident ca sunt de acord.

| IndiferentXD a răspuns:

In general da, o afirmatie care este in mintea multora (putini recunosc, ca de, ei sunt cinstitihappy dar -->Scopul scuza mijloacele, oriunde, oricand)!

Răspuns utilizator avertizat
| xAndraa23 a răspuns:

Depinde de mijloacele folosite. Nu intodeauna sunt de acord cu, chestia asta, dar atunci cand vrei sa faci o surpriza placuta cuiva, atunci se scuza laughing