| syd2 a întrebat:

Sunteti la marginea unei prapastii, acolo stau sora/fratele vostru (nu-mi pasa daca nu aveti sora sau frate)
si iubitul/iubita voastra (iarasi nu-mi pasa daca nu aveti.
Aveti dreptul la o singura alegere, trebuie sa impingeti pe unul dintre ei. Argumentati alegerea. Nu atrag atentie la raspunsurile "originale"

33 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

As impinge ambele persoane

| syd2 explică (pentru VladimirPutin):

Ce rau esti, dar as vrea sa te vad cum ai face asta.

| T0T a răspuns:

Aleg să împing sora. De ce? Pentru că pentru mine acel fel de iubire contează cel mai mult. Este o diferență mare.

| syd2 explică (pentru T0T):

Ai iubita? cred ca da. Din pacate nu pot comenta raspunsul tau fiindca intrebarea e prea serioasa.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Nu am, dar am pe cine pune în acea situație, și presupunând că ar fi iubita mea aș alege acel lucru. Întrebarea e serioasă, adevărat, dar iubirea sinceră e mai presus de orice. Voi merge mereu pe ideea asta. În situația de față dacă ar fi fata pe care o iubesc și soră-mea, dar acea fată nu e iubita mea, atunci ar fi o alegere prea grea. Probabil m-aș arunca eu.

| syd2 explică (pentru T0T):

Nu stiu daca trebuie sa intreb dar daca ea nu te iubeste de ce ti-ai da viata pentru ea? Si eu iubesc o iubesc pe "Pianela ".

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Man, eu nu consider iubirea atat de importanta pentru ca iubita ta poate peste o saptamana se desparte de tine si nu te mai baga in seama, dar intotdeauna te vei putea baza pe familie( frate sau sora).

In fine, asta e parerea mea! happy

| syd2 explică (pentru Croampa):

Foarte buna parere. happy

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Eu vorbesc de dragoste adevărată aici nu de panarame.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Pentru că eu consider că viața ei este mai importantă ca a mea, simplu. Iubesc necondiționat. Asta se cheamă dragoste adevărată.

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Acea iubită dacă o iubești și ea te iubește și poți să consideri ceva stabil atunci o poți numi într-adevăr iubită, altfel o numești prietenă. Eu așa văd cele 2 concepte. Se pot întâmpla diverse dar în mod normal în dragoste, dacă e sinceră, cei doi trăiesc împreună până la sfârșit, se căsătoresc și jumătatea va trebui considerată cel mai important membru al familiei. Asta în viziunea mea, eu așa văd viața. Altfel degeaba ești cu acea persoană, adică e mai mult de pomană. Dacă nu există siguranță și încredere nu e nimic, ține minte asta, e doar o aventură.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

" am iubit si eu odata." ( n-aveti idee de cand timp astept sa zic asta)

Da, dupa ce " intamplari" am trait, nu vad dragostea ca pe ceva bun si nu ma mai intereseaza nici-o o fata.
Am mai discutat asta la o intrebarea lui Mayar, eu nu prea numesc dragostea " dragoste", eu o numesc posesie pentru ca odata ca nu te mai vrea fata respectiva tu n-o mai iubesti, din contra, o urasti si in unele cazuri ura asta te face s-o omori.
Fara suparare, dar eu nu vad viata invartindu-se in jurul iubirii. Cum am zis si mai sus( celalat raspuns) e doar parerea mea, nu o impun nimanui.

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Treaba ta dar eu nu pot vedea, din perspectiva mea, fericire fără dragoste. Acum fiecare trăiește pe principii diferite.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Like poza cu Nagato! big grin

| T0T a răspuns (pentru Croampa):

Merci! Am mai avut-o de 2 ori dar tot o mai pun că îmi place.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Si eu am avut de doua ori poza cu Alucard si de trei ori cu Hei( Lee)! big grin

| RainmakerX a răspuns:

Ai cam gresit exprimarea. Nu prea merge intrebarea "Pe cine ai impinge?" ci "Pe cine ai salva?"
Sincer sunt de parere ca iubite mai gasesti dar sora/frate nu mai poti sa gasesti.Deci as salva sora, asta daca nu ar fi vreo posibilitate sa-i salvez pe toti...
(Evident spun asta si pentru ca nu am iubita...)

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu am nici iubit, nici frate/soră. Dar dacă aș fi pusă într-o asemenea situatie, aș împinge iubitul.

| Suck a răspuns:

Sangele apa nu se face, cred ca ti-ai dat seama pe cine as impinge.

| syd2 explică (pentru Suck):

Desigur din cate te stiu eu pe tine ai impinge iubita, corect?

| Suck a răspuns (pentru syd2):

Foarte corect. Sentimentele sunt pentru cei slabi.

| L1feDRAIN a răspuns:

Imping sora, pentru ca cu iubita faci multe cu sora nimic. Si viata ti-o distrugi.

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Ai impinge-o pe Ecaterina?

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

O ce intrebare :3

NU!

| CristinaSNC a răspuns:

Probabil ca nu as impinge pe niciunul, mai degraba as sari eu decat sa aleg intre doua fiinte iubite.

| syd2 explică (pentru CristinaSNC):

Stiu, e grea alegerea de asta si am pus intrebarea.

| Daniellllll1 a răspuns:

SIncer.,m-as arunca eu, pentru ca e prea greu sa alegi... dintre iubita si sora ta.
Intr-un fel as impinge-o pe "iubita-mea", pentru ca cine tie, poate dupa aia iubita ..se desparte de tine, deci cred ca iubita.Dar mai repede m-as arunca eu, dar cum iubirea e oarba, cel mai probabil ca as impinge-o pe sora-mea...

| vaporwave a răspuns:

Moama, nici nu vreau sa-mi imaginez
nu cred ca as putea sa o fac, adica chiar nu pot face o alegere. nu tind sa tin prea mult la familie, dar cu fratemiu e altceva. daca nu as fi avut frate si in real, era mult mai usor de ales. cat despre "iubit", pai depinde cat de mult iubesc persoana respectiva. deocamdata ti-am zis, nu pottt alege

| syd2 explică (pentru vaporwave):

E foarte grea intrebarea dar ma chinuie in toata ziua, fiindca ma gandesc ce-as face daca as nimeri intr-asa o situatie,

| vaporwave a răspuns (pentru syd2):

Da, chiar e grea

| Anonima9182 a răspuns:

Nu stiu, nu pot sa aleg. Cred ca pe el l-as impinge

| Бьянка a răspuns:

As impinge iubitul. Iubirile vin si pleaca, pe cand sora mea e sora-mea pe viata.

| syd2 explică (pentru Бьянка):

Bine, apreciez, Bianca.Pot fi eu primul tau prieten? sau e ceva prea greu...