| andra4u a întrebat:

Sunteti sau nu mandrii ca sunteti romani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pai cum a ajuns tara noastra imi este greu sa imi zic romanca! Dar asta este, cand viata iti da lamai faci limonada!happy

Pa, pa.

6 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Sincer? Nu. Abia astept sa fac 18 ani si sa plec din tara, daca voi avea ocazia!

| Simona a răspuns:

Da, normal.Imi iubesc tara si sunt mandra de ea, indiferent de cum este privita de catre cei din afata
La multi ani!

| zizi000 a răspuns:

Avand in vedere cat de grea e criza in Romania si la cat de ingramaditi sunt parlamentarii, imi vine sa spun ca nu sunt semenii mei, dar romanii sunt printre putinele popoare care au o educatie frumoasa. Izvoarele noastre istorice nu sunt asa de urate ca altor popoare. As pleca din Romania daca as avea ocazia, pentru ca nu am viitor( nu stiu sa. l faca cei care sunt la conducere), dar as spune tuturor ca sunt romanca. NU mi. e rusinehappy

| Adoniaa a răspuns:

Nu, nu sunt mandra ca sunt romanca.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am momente cand sunt mandra ca sunt romanca pentru ca, suntem laudati si suntem dati ca exemple.
Dar cateodata nu sunt mandra, pentru ca sistemul Romaniei[de conducere si nu numai] lasa de dorit si este inferior celorlalte tari.

| EraGGon a răspuns:

Da eu cel putin sunt mandru ca sunt roman decat italian sau francez mai bine roman big grin