| Doarunaltutilizator a întrebat:

Voi sunteti mandrii ca sunteti români?

Răspuns Câştigător
| 0Alexander0 a răspuns:

Nu sunt.

Toti suntem la fel, toti suntem oameni. Ideea ca suntem germani, rusi, americani doar ne separa, nu exista in adevarat. Sunt mandru ca sunt om.

| Doarunaltutilizator explică (pentru 0Alexander0):

Bine spus aici "sunt mandru ca sunt om".
Indiferent de rasa noastra tot oameni suntem.

7 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator explică:

Sincer nu prea sunt ca sunt român si sincer sa fiu niciodata nu m-am considerat ca fiind unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pasa,nu las "ceea ce sunt" sa ma afecteze,ma analizez si ii analizez pe altii dupa caracter,doar asta conteaza cu adevarat,nu rasa.
Fie ca eram american,german, rus, imi era tot una.
Cat despre mediul in care traiesc, nu, nu sunt mandru de el, de aia vrea sa plec intr-un loc mai civilizat ( sper ca exista).

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Personal mie imi e draga Romania dar nu imi sunt dragi oamenii din ea adica românii dar cel mai mult detest tiganii.
Ii detest pe fiecare in parte pentru modul lor de a fii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mândră, și sunt mândră ca sunt mândră. Daca intelegi unde bat. ^^

| NoFeelings a răspuns:

Sunt.
Argumente solide nu am, dar iubesc țara și fiecare om din ea. Că e român, că e tigan, bucureștean, brașovean etc.
Avem o tara minunata, cu bune și cu rele.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

Nu sunt mandru deloc ca sunt roman. Tara noastra a ajuns un dezastru.