| Raupe a întrebat:

Sunteţi vegetarieni? Dacă da de ce, dacă nu, aţi deveni?

11 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu.Şi nici n-aş deveni.N-aş putea să stau frate fără carne, ş-aşa de-abia mănânc 1 dată pe zi.
Baftă!

| Holocaust a răspuns:

Nu sunt vegetariană, însă nu m-ar deranja deloc lipsa cărnii din meniul zilnic.

| danielaxyz a răspuns:

Doamne fereste, cum sa stau fara fast-food?

| FadetoBlack a răspuns:

Nu sunt nici eu vegetariană, nici nu aş deveni, deşi nu prea sunt cu carnea happy

| Cosmin86 a răspuns:

Lipsa de proteine, de fier, de calciu, de creatina si altele happy

| Cosmin86 a răspuns:

Ba da, toti pe care ii stiu eu ce au adoptat un stil de viata vegetarian au avut probleme de sanatate mai tarziu ( osteoporoza si altele ).

Sa luam proteinele spre ex., stii ca o proteina e facuta din aminoacizi ( esentiali si neesentiali ), proteinelor vegetale le lipsesc destul de multi aminoacizi esentiali. Si altele ( omega 3 spre ex., etc. ).

Tu parca faceai sport, cand faci sport trebuie sa maresti cantitatea de carne consumata ( mai ales daca esti atlet de forta ).

| Cosmin86 a răspuns:

Asa si legumele si fructele din comert sunt contaminate si crescute cu 1000 de chimicale.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Nu!
2.Nu as deveni deoarece nu prea pot sa renunt la mancarea "nevegetariana" deoarece imi place prea mult!
O seara buna!

| wforweirdo a răspuns:

Nu,nu sunt. Pe la 13 ani, îmi amintesc că m-am uitat la ceva documentare d-alea cu animale și mi s-a făcut milă și plângeam și am vrut să devin vegetariană. Când vedeam carne îmi aduceam aminte de video-urile alea și mi se făcea rău. Am încercat să devin vegetariană, dar n-am rezistat decât o săptămână, și mi-am dat seama că degeaba renunț eu la carne, că asta nu va schimba nimic.

| Warhead a răspuns:

Nu sunt vegetariană şi nici nu aş vrea să devin. Îmi plac animalele, atenţia pe care nu le-o acord oamenilor, le-o acord lor. Dacă eu aş refuza să mănânc carne de porc, oricum acel porc va fi tăiat, oricum acea carne va fi mâncată de altul. Dar presupunând că nu fac asta din afinitate pentru animale, ci o fac pentru sănătate, în cazul ăsta, iar nu. Mai bine să trăiesc puţin şi fără să mă abţin, decât mult şi să salivez.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Warhead):

Carnea e sanatoasa