| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a întrebat:

Sustineti legalizarea drogurilor? Argumentati!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

NU.
Pentru ca te tampesc.

| Azµre a răspuns (pentru Elianna):

Corect!
Nu, și oricum unde se spune că sunt legalizate, e cu totul altă mâncare de pește. Și anume dau un exemplu, Amsterdam TOLEREAZĂ consumul de droguri ceea ce e cu totul altceva, nu este tot același drac cu legalizarea. În anumite state din america sunt legalizate drogurile derivate și anume cele medicinale! Care sunt derivate!

| Felys a răspuns:

Nu,vezi bine ca si alcoolul si tigarile fac rau, eu si pe alea le-as interzice, atat ne mai trebuie sa ne si drogam cu totii ca cine mai munceste in tara asta

| prisacarul56 a răspuns:

Avem destule droguri deja in alimente, bauturi, țigari, legalizarea celorlalte ne mai lipsesc.

| KodrutZ a răspuns (pentru prisacarul56):

Maria Juana e foarte sanatoasa, cu mult mai buna decit tigarile si alcoolul. Atita vreme cit nu le interzic pe alea care sint cu adevarat nocive, nu vad de ce am discuta despre legalizarea unora benfice. In curind or sa scoata in afara legii usturoiul si mierea de albine...

| meseriasul88 a răspuns:

Cu siguranta ca nu nu sunt bune parerea mea