| roberTh a întrebat:

Legalizarea drogurilor: pro sau contra? rolling on the floor cel mai bun raspuns are funda

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici pro nici contra.La ce guvern avem nu m-as mira sa legalizeze furtul

| Lora a răspuns:

Contra

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Contra.De ce? Pentru ca banuiesc ca sti cum se comporta drogatii (nu mai stiu pe ce lume sunt, sunt in stare sa iti taie gatu pentru droguri, sa te fu*a in plina strada, si altele, sti u oh go on) si nu cred ca tiar conveni ca jumate din populatie sa aiba moaca de zombie, sau de exemplu, vanzatoarea drogata de la magazin laughingfrumos, nuraised eyebrows drogu pentru om e ca otrava pentru sobolani oh go onclar?

| kindness a răspuns:

Contra winking

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Daca vor sa moara e treaba lor... dai drequlaughing)dar totusi contralaughing:

| Juanita a răspuns:

CONTRA! E singurul lucru pe care nu l-as incerca, si spun asta pentru ca am trecut deja de varsta adolescentei, (varsta care e cea mai expusa). In liceu am avut o prezentare de 3 ore a unui domn care se ocupa cu combatrea drogurilor, si dupa ce a ajuns la pensie, a decis sa realizeze tinerilor prezentari cu cazuri concrete video cu cei ce au consumat droguri te scuturau frigurile, nu alta. Oricum nu e de binewinking

| robert87 a răspuns:

Acum depinde ce gen de droguri! Daca este vorba de marijuana sunt total de acord.De ce? Putini stiu multi vorbesc.Marijuana nu provoaca dependenta mai mult decat tutunul...Ganditi-va turizmul ar exploda si poate asa am scapa de saracia asta, s-ar crea sute de mii de locuri de munca, hotelurile, discotecile ar fi pline cu turisti.Sunt 100% de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra. Ajunge alcool si tigari ( desi tot droguri is )

| FrumusicaAndreea a răspuns:

Contra.De ce? Fiindca consumate pe o perioada lunga de timp produc efecte negative ireversibile asupra creierului, afectand capacitatea de a distinge iluzia de realitate si pot produce adevarate tragedii, plus ca consumate excesiv sunt fatale.Nu voi accepta niciodata un document care are scopul de a legaliza ceva atat de periculos ca drogurile.