| NewName3000 a întrebat:

Tableta sau laptop? Funda pentru un raspuns intreg si voturi dupa merit!

3 răspunsuri:
| WatswovskyvonAle a răspuns:

Nu exista termen de comparatie intre ce poate face un laptop si ce poate face o tableta.
Fiecare are atribuirea ei/lui.
Laptop-ul poate foarte usor sa tina locul unui calculator, in schimb tableta este folosita doar pentru verificarea mail-urilor, pentru logarea pe Facebook si pentru anumite jocuri.
Le am pe amandoua, dar iti spun sincer...de tableta nu m-am mai atins de 2 luni, e buna doar pentru excursii, parerea mea.

Alexandra.

| ZeHelp a răspuns:

Mie tableta mi se pare o risipa de bani. Nu stiu de ce multa lume alege o tableta in loc de laptop. Daca e mai ieftina asta nu inseamna ca e si neaparat mai buna, lumea nu intelege asta. Exista niste tablete care au Win7 si unii prieteni au luat fiindca credeau ca pot juca jocuri cum fac ei pe PC... *GENIUS*
In fine, eu as alege un laptop.

| koaly99 a răspuns:

Buna eu as alege tableta deoarece, ...na,e si la moda si are si multe functii, programe, net, in concluzie eu as alege dupa cum am spus mai sus tableta e si mai ieftina(depinde de care vrei ), poate fi si mai scumpa decat laptopul. sper ca te-am ajutat papa