| anonim_4396 a întrebat:

Telefon 0741571238 buna vreau sa fac un apel la dumneavoastra toti ce care o citesc acest scrisoare vreau sa va anunt ca ma murit mama mea pe data 1 august 2011 nu mai am nici tata si nici mama tata ma murit in italia acum 2 ani am ramas de unul singur nu mai am pe nimeni vad ca nici o prietena nu ma vrea pe mine mai am doi frati unu de 37 de ani are 2 copi unu de 6 ani si unu de 18 ani ie insurat are fam iar sora mea are 32 de ani are un baiat de 11 ani ie la scola in clasa 5 si invata bine eu am 28 de ani vad ca nu am speranta toti ma respinge nu stiu ce cu viata mea dar m-am interesat de la cineva nu pot sa dau numele dar m-am interesat si mi s-a spus ca cei doua vecini fica sa si mama sa se duc la biserica si platesc ca sa faca slujbe ca sa blesteme si nu nu mai asta se mai duce si la vrajitori cu magia neagra si dau bani ca sa faca rau mie si la fratii mei vad ca nu se alege nimic in viata mea vreau sa vand casa mea si uite ca nu reusesc sa o vand ma tot chinui sa o vand si inzadar nu reusec sa o vand casa nu stiu ce sa mai fac si unde sa mai dau capul am ajuns inpragul disperari vad ca un am servici am pus reclama peste reclame in cautare servici si la matrimoniale am apelat de mii de ori ca sa caut o relatie si uite ca nu reusesc deloc deci am aflat ca sunt facut de vecini asta mama mea si cu tata meu au avut certuri acum ca-ti va ani de la facturi de apa si multe altele si toate asta ma picat direct mie blestemele si blesteama incontinu nu nu mai mie si la sora mea si la fratele meu si deci aproape la toata fam mea vad ca nici unu nu suntem realizati in viata vad ca ie pedos viata asta nu stiu oare dumnezeu chiar nu le va bate cea ce fac iei cu vrajitorie asta va rog sa faceti cumva aveti mila de mine vreau o prietena buna ca sa fie alaturi de mine la bine si la greu vad ca nu am nici o prietena toti ma respinge oare de ce vad ca nimeni nu ma baga inseama toti se feresc de mine eu nu am facut rau la nimeniea dincontra am ajutat pe toti si uite ca imi toarce spatele toti la mine sunt zile intregi ca plang si nu mai stiu ce sa mai fac si unde sa mai apelez am apelat prin ziarereviste si multe altele si vad ca nimica nu stiu ce cu mine de parca sunt pedespit de dumnezeu nu stiu cu ce am gresit si cu ce am facut rau ca vad ca nu mai am speranta in viata nu imi merge bine nici cum am pus multe anunturi o gramada am avut 2 relatii acum un an si de atunci nici ofata nu sa mai apropiat la mine nu stiu ce se va intampla cu viata mea oare chiar asa am ajuns sa nu mai am noroc in viata asta va rog aveti mila de mine va doresc multa sanatate si tot binele din lume si sa va dea dumnezeu sa aveti multe emisuni cat se poate de aundenta mare incontinuare imi place mult emisunile dumneavoastra aveti un radio de milioane va respect foarte mult si aveti o echipa de radio de tineret si cu har de la dumnezeu de aia si dumnezeu o sa va ajute ca am observat ca multe cazuri ati rezolvat de minune sunteti cel mai tare daca ma va ajuta sa ma realizez n-am sa va uit niciodata si nu am sa uit de unde am plecat sunt un baiat necajit de la un an pana la 8 ani am fost bolnav si am trait nu mai prin spitale am fost bolnav si am avut multe probleme cu sanatatea noroc in dumnezeu ca m-am ridicat pe picioare iar acum uite am 28 de ani fara noroc in dragoste va rog daca se poate face emisunea speciala pentru mine ajutati-ma va rog sa scap de povara asta oare are cineva mila si de mine va las numarul de telefon 0741571238 sau adresa mea de idul de menseger danieldintimisoara@yahoo.com astept un raspuns inapoi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai contacte, nu gasesti nicaieri de munca si nu gasesti prietena sfatul meu e sa mai incerci prin zone unde nu ai mai fost sau du-te la tara sa stai cu bunicii tai, unchi sau ce o fi macar ai un pat si o mancare sa mananci.

2 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Daca vrei o slujba, dupa parerea mea ar trebui sa inveti sa scrii. Sa termini un liceu(diploma de bac nu prea cred ca ai) sa inveti sa vorbesti coerent. E plin in Romania de oameni care cauta slujbe, unii cu diplome de facultate. Acei oameni nu isi gasesc, si crezi ca iti gasesti tu?raised eyebrows Nu stii nici macar sa folosesti punctul.
Iar legat de prietena, ce interes ar avea sa stea cu un om care nu poate sa lege 3 cuvinte, care nu are slujba deci nici sursa de venit si care probabil nu e cel mai frumos din lume.
Faza cu blestemele e penibila, nu arunca nimeni blesteme asupra ta. Tot ce ti se intampla e mai mult decat logic. Si fratele si sora ta.de ce spui de ei ca nu sunt realizati? Au familie, copii, o slujba.deci o duc destul de bine.

| chokingvictim a răspuns:

Oamenii prosti nu ar trebui sa se reproduca