| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ti-ai dat vreodata palme singur peste obraji, pentru ca ti-ai facut un lucru rau tie insuti? Stiu ca e o nebunie ca un om sa se loveasca singur, dar de ce oamenii nu se lovesc pe ei insisi, cand isi fac ceva rau, si de ce oamenii ii lovesc pe altii cand le fac altii ceva rau.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu m-am luat niciodata la palme, ca eu si cu mine suntem oameni educati, stim de vorba buna.

| T0T a răspuns:

Se mai întâmplă.

| R0R0 a răspuns:

Nu.

| Florentina9210 a răspuns:

No. De ce as face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce intrebarea ai pus ar fi cazul sa-ti tragi 2 palme,sa-ti revii.

Singuri singuri,nu ne putem face rau(fizic vorbind).
Nici singur nu te gadili,tocmai pentru ca trupul nostru nu e proiectat sa-si faca rau, tot fizic.
Dar sa stii ca oamenii isi fac rau cand fac rau.
De exemplu cand mananca ca spartii si apoi vin sa se planga, sau se taie cu lama, sau de la bautura, sau..etc.

" si de ce oamenii ii lovesc pe altii cand le fac altii ceva rau. " - pentru ca e firesc, dar depinde si de gravitate.

| Krixxus a răspuns:

Am un zgarci la mana si-l folosesc ocazional cand fac ceva prostii.
Doare mai tare ca o palma

| Răzvi4Deni a răspuns:

Nu mi-am dat niciodata palme singur.
Consider că trebuie să îţi educi propria minte.
Eu când greşesc ceva, imediat imi fac propria introspecţie.
Ma uit în oglindă şi încerc să schimb ceea ce am greşit.
Trebuie să ai o relaţie buna cu tine insuţi pentru a relaţiona în condiţii optime cu ceilalţi!

| BaeUnicorn a răspuns:

Este vorba de diverse tipuri de conflict.Atunci cand cineva iti greseste cu ceva, se declanseaza un conflict exterior:te enervezi si te razbuni prin fapte.In schimb, atunci cand tu iti gresesti tie insuti, are loc un conflict interior.Normal ca nu te iei singur la palme, doar nu esti nebunhappyIti demonstrezi regretul, daca intr-adevar regreti, prin fapte, incercand sa iti schimbi comportamentul.