| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Ti-ai spus vreodata ca esti frumos, dar apoi te-ai comparat cu altii si ai zis ca esti urat? Ti-ai zis ca esti important, dar apoi ai privit la cosmos si ai zis ca esti neinsemnat? Ti-ai zis ca esti destept, dar apoi te-ai comparat cu un geniu si ti-ai zis ca esti prost?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ti-ai spus vreodata ca esti frumos, dar apoi te-ai comparat cu altii si ai zis ca esti urat?
Nu mi-am spus asta niciodata ca sunt frumos, dar cand aveam 17, 18 anii am descoperit ca nu atrag seul opus, mai ales ca ele spuneau ca fizicul nu conteaza doar sufletul, apoi prin anumiti prieteni sau faceam eu conturii false de Facebook aflam eu adevarul pana la urma, nu era greu sa aflu
dar apoi ai privit la cosmos si ai zis ca esti neinsemnat?
pai suntem doar niste fiinte pe o planeta nesimsemnata pentru galaxia noastra, un bolovan care se invarte in jurul unei stele atat
Ti-ai zis ca esti destept, dar apoi te-ai comparat cu un geniu si ti-ai zis ca esti prost?
nu mi-am spus asta niciodata, pentru ca vad ca nu sunt, un geniu asa se naste

| Drimmero a răspuns:

Nu sunt si nu voi fi niciodata cel mai cel, nimeni nu e perfect, asa ca n-are rost sa ma agit,, nu mi-e rusine sa ies din casa si nici sa deschid gura, stiu ce ma taie capul si ceea ce pot.

| T0T a răspuns:

Da, însă în ceea ce privește cosmosul, unde domnește o liniște profundă, poate specia noastră chiar are un scop măreț, poate fiecare dintre noi. Poate niciunul nu suntem atât de neînsemnați. Chiar dacă aș fi neînsemnat, nu mi-ar păsa. Eu trăiesc într-un mediu restrâns, cunoscând câteva persoane. Dacă nu sunt ochii care să observe lucruri, atunci degeaba există acele lucruri.

| GoldenZenith a răspuns:

Da. S-au întâmplat și astea.
Însă, cum există alții mai buni, sunt și d-aia mai puțin buni, mai urâți, mai prosti etc și dacă numărul lor este foarte mare, prinzi curaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Da,dar mi-am dat seama : Eu sunt fiinta suprema, dar mi-e lene sa schimb lumea in ceva mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Prefer sa nu ma compar cu cosmosul si geniile, sau o sa ajung in depresie.

| Yasmin875 a răspuns:

Da.Mereu mă compar cu alte persoane.Cand văd o fata mai frumoasa decât mine mor de ciudă.Ma enervez atât încât de tare că doare capul. Daca as știi că nu fac pușcărie as omora-o.Ma gândeam să creez si eu un joc asemănător cu balena albastra si sa fac oamenii să se sinucidă.As ucide oamenii rămânând cu mâinile curate.Mi-ar plăcea să fiu nevastă lui Filip Budeikin.

Răspuns utilizator avertizat