| xAndro a întrebat:

Ti-ai vinde sufletul diavolului?
Daca da, pentru ce?
Eu unul stau de 2 luni si ma tot gandesc la chestia asta.

Răspuns Câştigător
| Kimmy22 a răspuns:

Uite...
Nici viata mea nu-i roz, existau si la mine alcoolici (atunci voiam sa plec de acasa), inca nu mi-am descoperit vreun talent si am si eu depresii. Pe toate chestiile astea le-am invins...ce naiba? Trebuia sa ma gandesc sa-mi vand sufletul diavolului? Mai bine plec din tara si nush...intelegi? Daca as putea sa te ajut cu ceva in afara de sfaturi, ar fi bine.

4 răspunsuri:
| Kimmy22 a răspuns:

Buna happy
Nu, nu mi-as vinde sufletul (si in niciun caz diavolului laughing... poate altcuiva tongue ). Hmm...dar de ce te macina aceasta intrebare? happy

| xAndro explică (pentru Kimmy22):

Pentru ca viata mea nu e asa de roz. traiesc intr-o casa plina de alcoolici, nu am talent in nimic, am depresii foarte dese si ganduri aiurea prea multe. Daca s-ar putea mi-as vinde sufletul fara nicio ezitare.

| xAndro explică (pentru Kimmy22):

Poate ca eu nu sunt atat de puternic incat sa le pot invinge. Oricum, nu prea vad lucruri frumoase in momentu de fata... deci, eu unul am sa ma documentez si pana la urma am sa incerc. Va multumesc amandurora pentru raspunsuri, am vrut sa aflu parerea altora >big grin

| Kimmy22 a răspuns (pentru xAndro):

Uite...
Nici viata mea nu-i roz, existau si la mine alcoolici (atunci voiam sa plec de acasa), inca nu mi-am descoperit vreun talent si am si eu depresii. Pe toate chestiile astea le-am invins...ce naiba? Trebuia sa ma gandesc sa-mi vand sufletul diavolului? Mai bine plec din tara si nush...intelegi? Daca as putea sa te ajut cu ceva in afara de sfaturi, ar fi bine.

| RobiD a răspuns:

Interesanta intrebarea ta, sunt destule cazuri in istorie de oameni despre care se spune ca si-ar fi vandut sufletul diavolului, un prim exemplu care imi vine in minte e Paganini despre care se spune ca si-a vandut sufletul diavolului in schimbul talentului sau.Nu stiu daca merita sa iti vinzi sufletul pentru ceva, dar cred ca multe persoane ar accepta acest lucru pentru indeplinirea unui vis sau pentru celebritate.Si eu ma gandeam ca poate in schimbul iubirii perfecte ar merita sa iti vinzi sufletul.