| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit macar o secunda sa va vinde-ti sufletul diavolului? eu din pacate da. si ma tot gandesc la asta.

23 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Cat crezi ca valoreaza ceva care trei sferturi este deja al lui?

| doctorandus a răspuns:

Chiar daca ar exista Diavolul, crezi ca are mari averi de impartit? Eu cred ca il confunzi cu Mos Craciun.

Răspuns utilizator avertizat
| yekto a răspuns:

Faci un efort innutil. nu va veni la u pentru ca deja nu are motiv sa o faca.
bafta

| sublime89 a răspuns:

Ti-ai pierdut cam mult timp gandindu-te la ceva imposibil de facut, pentru ca nu exista nici suflet si nici diavol.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

La faza cu sufletul nu sunt total de-acord, se presupune ca sufletul e ceva abstract, deci pareria mea e ca nu poti infirma/afirma cu siguranta existenta sufletului deci sincer cred ca doar "timpul" imi poate dovedi acest lucru.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi oamenii am evoluat din animale. Daca noi avem suflet si ele trebuie sa aiba suflet. Iar eu unul nu-mi pot imagina un sobolan avand asa ceva laughing

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Aici ai dreptate, nu am luat in calcul acest lucru cand am lasat aceasta posibilitate

| Exilee a răspuns:

Una este SA VREI sa-ti vinzi sufletul necuratului, si ALTA E SA-TI VINA IN MOD INVOLUNTAR astfel de ganduri. Ignora-le.

| dracu14 a răspuns:

Bai tu, uite ce am aici sub palton, vrei un suflet, il las ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și ce ai de gând să faci cu viața ta?

Am să-ți spun un singur lucru: http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/vali-pentea-vi-omule-te-rog

Și mai am să-ți arăt ceva: http://www.youtube.com/watch?v=jWsnzESUpt8

Vizionare și audiție plăcută. :)

| BlackSulphur a răspuns:

Ma, sincer, nu stiu ce sa zic. Roaga-l sa-ti faca macar un discount, ce dracu, ca doar un suflet ai!

Nu, serios, iar ajungem la stereotipuri si intrebari tampite?

| Scarbo a răspuns:

Cat iti da pe el?

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

3 lei...probabillaughing

| Scarbo a răspuns (pentru Dumniezău):

Perfect, iti poti lua o timisoreana rece, in iad cu tine.

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

In iad e canicula nu pot sa o beau rece.

| Dumniezău a răspuns:

Eu da.Ciar am pus si o intrebare despre asta.Mi-au raportat intrebarea astia.laughing

| Polonic1 a răspuns:

Diavolul nu exista.

| millyca a răspuns:

Nu, m-am gandit doar la un fel de concesiune pe perioada nedeterminata, dar se pare ca nu a fost interesat. Serios acum, nu cred ca cineva poate cumpara suflete la modul propriu.

| RisenLight a răspuns:

Are vreun rost sa fac asta?
laughing... acum sincer.