| anonim_4396 a întrebat:

Știm cu toții că în ziua de azi multe relații sunt de scurtă durată, începute pe grabă și încheiate și mai pe grabă, la prima neînțelegere. Pe de altă parte există și relațiile reușite, de lungă durată, în care cei doi rămân alături și la bine și la rău, nefiind intimidați de o perioadă mai monotonă sau nefericită.
Ce credeți că face diferența? Cei care nu stau mult într-o relație sunt mai slabi mental? Sau poate nu au întâlnit persoana potrivită?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Exista mai mulți factori in situatiile de genul.
Se poate si sa nu isi fi gasit inca persoana potrivita, se poate si sa fie încă imaturi, nesiguri sau speriați de responsabilitatea unei relații de durata si sa renunte la primul hop ce li se pare mai greu.

| LoveSleep a răspuns:

Mergi pe strada, te împiedici și îți spargi fața de un poster pe care scrie "comunicarea este cheia în relație".
Toți au auzit și știu, dar mai nimeni nu face asta.

| Dismally a răspuns:

Cand este inceputa pe graba, cand acele persoane nu se cunosc cu adevarat, sansele sunt mari sa se termine prost. Cand este inceputa la o varsta prea frageda, relatia nu va dura. Cand se confunda atractia cu iubirea, se vor trezi ca doi straini care nu au nimic in comun cu partenerul.

| Apokales a răspuns:

Cred ca diferenta o face faptul ca tot mai putini se casatoresc, copii se fac mai putini, retelele sociale ofera multe alternative si rapid. Deci, nu exista constrangeri si alternative ai garla, mai ales daca esti fata.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare individ știe clar ce și cum vrea atât de la viață cât și de la un partener.Acum problema este că unii își spun că sunt nehotărâți,însă nu este așa căci fiecare persoană are limitele proprii,fiecare din noi știe ce și cât acceptă din comportamentul celor din jur. Avem trei categorii de oameni,cei care caută o relație pe viață, cei care caută aventură și distracție și cei care sunt împinși de la spate de alții pentru a intra într-o relație, adică cei care sunt incapabili să decidă de unii singuri și a căror viață este condusă, influențată, manipulată și modelată de alții.

| DonEduardo a răspuns:

Nu au intalniot persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Categoric cand doi oameni nu numai ca nu raman impreuna, dar termina pe o filiera negativa, neramanand in realtii amiabile, sunt doi oameni negativi din anumite puncte de vedere sau chiar mai multe si poate fi vorba doar de unul dintre ei nu neaparat de amandoi

Ma dau pe mine ca si exemplu, am cunoscut 3 fete anul asta cu care am inceput scurt si am terminat la fel de subit, pentru ca fetele erau imature, aveau tulburari de personalitate, iar singurul mod prin care as fi putut ramane o perioada mai lunga de timp intr-o relatie cu una dintre ele, era sa renunt la mine si sa le satisfac lor egoul, sa ma comport ca si cum as fi ok cu asta

Sunt desigur si oameni ca si fetele pe care le-am intalnit eu, care nu raman intr-o relatie mult timp, chiar daca omul ala ar fi un plus din toate punctele de vedere

Mai sunt de asemenea si cei care raman intr-o relatie toxica, desi nu are sens sa te consumi de toate resursele si energiile pe care le ai

Succes!

| MarianGeorgeBumpy a răspuns:

Diferenta o face ravna pentru scopul lui Dumnezeu.