| danutza a întrebat:

"Tinerii frumosi sunt accidente ale naturii, dar oamenii batrani sunt adevaratele lucrari de arta"(Eleanor Roosevelt) cum comentati?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Ce ti se pare asa anormal? Eu am scapat, nu-s accident ca nu-s frumos. Dar oamenii batrani, oare cata intelepciune, experienta si trairi au? Oare cate greutati, viscole, rascoale, sentimente au acumulat de-a lungul vietii? Asta ii fac pretiosi si demni de respect. Si poate mai mult ca o lucrare de arta.

3 răspunsuri:
| madamanu a răspuns:

Sunt perfect de acord cu Flav, dar as tine sa adaug: Batranii ne cresc pe noi, un exemplu bun ar fi bunicii... rar gasesti un tanar care sa nu isi aduca aminte de bunici cu care au impartit si bune si rele. Pentru ca ei au fost ca noi, dar noi vom fii ca ei

| viking a răspuns:

Nu ambalajul conteaza, ci continutul.

| dEutSa_8892 a răspuns:

Foarte frumos citatul! Nu frumusetea exterioara conteazawinking ci frumusetea interioara! Degeaba esti frumos/frumoasa daca ai un suflet rece, lipsit de iubire, tandrete, alinare.