| Lucifer a întrebat:

Tineti post? Dar de abstinentza ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| mariobros a răspuns:

Dupa parerea mea, abstinenta temporara poate fi benefica relatiei de cuplu, altfel iti privesti jumatatea stiind ca esti in `perioada neagra` si mai `X` timp pana la `descatusarea energiei`. Bineinteles, se face cu acordul absolut al amandurora, altfel iese nasol.
Cat despre post, daca-l tii, atunci esti considerat vreun indoctrinat al vreunei religii, dar daca spui ca tii o cura de dezintoxicare bazata numai pe produse vegetale, eiii, atunci se schimba situatia, esti apreciat pentru grija fata de corpul tau, etc.

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Buna intrebarea cu abstinenta!

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu tin post, nu pot am incercat si nu pot!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt contra postului miercurea si vinerea, sunt contra postului tinut toata perioada. Cine are servici si copii de care trebuie sa se ocupe sau este elev, nu cred ca isi permite sa tina post. Cat despre abstinenta, sa ma ierte Dumnezeu, este un atentat clar la sanatate.

| Hmmmm a răspuns:

Singura problema cu postul este ca e nu trebuie sa o tin. cel putin noi nu o tinema acum, noi tinem 3 zile inainte d paste.nu...eu nu tin post...big grin
catr despre abstinenta.ma abtinlaughing)...sa raspund...

kratos
| kratos a răspuns:

Nu fac nici un fel de abstintenta. Doar o viata am de trait!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Post nu tin, tocmai ce am halit niste carnati de oaie. Cu abstinenta e mai complicat, ca m-am hotarat sa mai fac sex doar daca ma indragostesc si iete ca se face iar primavara de atunci. Ce o fi fost in capu' meu, nu stiu, dar cred ca o sa imi calc din nou pe suflet si scot hamsteru' la plimbare.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Le merita daca o fi vazut nevasta-sa careia ii zice ca e in post laughing

| p0wer a răspuns:

Anti-abstinenta laughing

| Lucifer explică:

Kratos, cineva e impotriva ta ca vad doua voturi de stupid nemeritatehee hee

| oky a răspuns:

Nu am tinut post niciodata si nici nu cred ca o sa tin.

| gloria a răspuns:

Ei pai si daca esti casatorit sau ai o relatie serioasa adica iubesti si esti iubit poti face dragoste ca Dumnezeu stii doar ca va iubiti iar relatiile sexuale tot el le-a ''inventat''big grin