| TheWorstNightmare a întrebat:

Toata lumea ma striga Catalina, dar eu as vrea sa ma strige Andrea, ca imi place mai mult numele asta, ca de la numele Catalina colegiicolegii sunt rai si imi zic Cacalina, Caialina si alte prostii si m-am saturat. Cum ii fac pe colegi sa ma strige Andreea?

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pai,de fiecare data cand cineva te striga 'Catalina",reaminteste`le cu voce tare si raspicata "Andreea,nu Catalina!". Intre timp,daca sunt mai multi care te striga asa, toata lumea se va obisnui.
Eu am avut o prietena pe nume Gabriela Georgiana si toata lumea o striga "Gabi" iar ea vroia "Geo".
De atunci, mai multi am incercat sa ne obisnuim si acum toti o stiu sub numele de "Geo"
Bafta xD

| PetreConstanta a răspuns:

Nu or sa te strige pentru ca le place sa-si bata joc Sa stii Catalina este un nume frumos Parerea mea fii fata desteapta si cand mai te jignesc multumeste-le, zambeste-le si pleaca Nu mai te supara Ei asta Vor Fii tu mai desteapta ca ei Daca iti schimbi numele vor gasi si acolo ceva sa rada de tine Foloseste mintea si trateaza-i cu indiferenta Indiferenta doare mai rau decat cearta, chiar si bataia Te pup

| BigBang a răspuns:

Colegii tai nu sunt rai, ci doar needucati.
In plus, doar nu ai de gand sa tot schimbi cate ceva la tine doar pentru-ca alti iti vor pune piedici.Asa,unde crezi ca ajungi, te schimbi pana nu te mai recunosti nici tu.Iesi cu fruntea sus, acepta criticile constructive, ignora prostia.In plus, Catalina e un nume frumos.Si,din ce spui tu,numele e Catalina si nu cacalina,sau altfel, deci ignora, nu ai de ce sa raspunzi la o asemenea strigare.