| justme1221 a întrebat:

Deci numele meu e Andreea si rudele si parintii ma striga Ada. Cum ii pot face pe viitorii mei colegi (trec a IX-a) sa ma strige Ada ca mi-ar veni mai usor.

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pey nu e greu. Daca te intreaba cum te cheama spui: " Andreea dar lumea ma striga Ada, deci Ada happy "
Si asa o sa te strige. Sau daca le spui direct sa te strige Ada. Mai ales ca in IX nu te cunoaste asa multa lume ca in generala o sa le fie usor sa te strige asa.
Succes la liceu si eu sunt curioasa sa vad unde intru :-s happy

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eh si eu am 2 nume si pe aproape toti i-am facut sa ma strige Liviu
Ma saturasem de cel de al 2 nume al meu.
Acuma ma stiu doar de Liviu big grin
inainte ma stiau si de " baiatu cu parul lung hehe. "

| PrecioussGirl a răspuns:

Atunci cand o sa faci cunostintza cu ei te prezintzi ca Ada. spune-le ca asa iti spun toti si asa tiar fi mai usor si tie. tongue

| Fillaide a răspuns:

Cind faceti cunostinta te prezinti Ada.Iti faci prietene/prieteni in clasa si ii rogi sa te strige asa.Toata lumea se va deprinde cu acest nume si atunci te vor striga Ada, si nu Andreea.

| Mao a răspuns:

Te duci la ei "Bună, sunt Andreea, dar prietenii îmi spun Ada." Cam asta ar fi ceea ce poţi face.

| OFetitsaRoz a răspuns:

Pai...poti sa te preziti ca ada.de exemplu noi am avut o colega noua anul trecut si a spus ca se numeste georgiana dar ii putem spune gina si profesorilor a spus la fel. deci poti face acelasi lucru. Sper ca am fost de folos...Bafta!

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Pai atunci cand faci cunostinta cu ei nu spui ca te cheama andreea spui direct ada si daca isi dau seama ca e o porecla spui apoi numele tau adica andreea sper ca ti-am fost de foloswinking

| 37celsius a răspuns:

Cand te prezinti spune Ada si nu Andreea. Noi asa am facut si a functionat

| ilenutzza a răspuns:

Le spui ca te cheama Andreea dar prietenii te striga ADA (pe scurt)

| Crash0 a răspuns:

Le zici cum te striga celelalte persoane, si automat o sa iti zica si ei asahappy

| anonima17 a răspuns:

Cand te intreaba cum te cheama le spui ca te cheama andrea dar ti se zice ada

| irina_3598 a răspuns:

Cand colegi te vor intreba cum te numesti le vei spune ca ada si ca asa esti obisnuita sa fii strigata