| AdioTPU a întrebat:

Toate fetele, chiar și femeile, au fost abordate pe Facebook macar o data de tipi care li se adresau cu "ce faci?", "cf?", "ce faci, frumoaso, draguto?" sau alte abordări de genul. Când ele nu le răspundeau, ei le înjurau sau blocau dar se și revoltau că ele nu-i bagă în seamă. Pe bune acum, suntem sătule de abordări de genul. De ce pe unii chiar nu-i duce mintea la abordări mai smart atunci când vor să agațe fete?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă mulți hormoni, puțini neuroni.

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dă-mi un exemplu de abordare "smart".
Cum ai vrea să se înceapă o discuție dintre doi oameni educați, dacă nu cu un salut și o întrebare prin care să îți dai seama dacă e momentul potrivit pentru o conversație?
Eu nu mai abordez pe messenger de mult, dar și voi ar trebui să vă prindeți că "replicile de agățat" erau la modă în 2003, iar acum sunt penibile.
Unele încă ați vrea să ne batem la discoteca satului pentru voi laughing

| Zahina a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tocmai ca femeile nu vor replici de agatat, nu vor sa fie bagate in seama in general daca nu te cunosc de undeva. Daca nu aveti nimic in comun, nici macar o intamplare comuna (gen ne-am vazut la ziua lui x) ce rost are sa te bagi in seama? Esti strain si e ciudat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Zahina):

Se zice crush.
Când ești bărbat asumat, și vezi o tipă deosebită. Iar natura îți spune că ar fi mișto să o cunoști. Chiar dacă nu e din satul tău, sau merge la penticostali.
Că dacă bărbații nu ar fi căutat "necunoscute", o dădeam naibii în incest, și ajungea rasa umană nicăieri dpdv genetic.
Plus că, dpdv social, e nasol să iei gagici din bula ta, pentru că inevitabil au avut relații și cu amicii tăi, ăia + cei care au crush pe ea se uită urât la tine, etc.
Iar dacă ești de la liceul X și ai reușit să cunoști o gagică de la Y, ai șanse să prinzi anturaj pe lângă ea, iar următoarea poate fi din anturajul ei. Eventual cea mai bună prietenă a ei, că așa suntem noi, ăștia cu ouă.
Dacă rămânem în zona de confort, pe cine f tem? Pe surioara și pe colega de bancă?
Probabil atunci când ai tu crush pe un necunoscut, nu ar mai fi ciudat să te abordeze.

| Mosotti a răspuns:

Pai si ce ai vrea sa zica? "Cand vrei sa te duci pe luna draguto?".
Asa se incepe, "buna, ce faci?", e o abordare normala.
Ca au in cap doar ssex, e alta.

Sunteti satule ca nu vreti partener sau ca nu va place de ala, ca daca v-ar place si ati vrea partener, sa vezi cum era abordarea f buna.
Pai si cand ma intalnesc cu cineva zic "buna ziua, ce faceti? Cum va simtiti?", si abia apoi intram in discutii poate, si vedem mai departe.
Sau "salut/buna ziua, ce ai luat de la magazin?". Deci tot asa banalitati.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca i-ar duce, nu ar aborda random pe FB...

| Hammurabi a răspuns:

Nu e greu să-ți dai seama cine sau ce sunt cei care încearcă să agațe pe Facebook.
Care minte vrei să-i ducă? laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Pentru că nu merită. De ce sa gasesti nu stiu ce abordari interesante pentru o fată care e maxim de 6-7 (de la 1 la 10)

| Zahina a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Daca e de 6 de ce te bagi in seama cu ea? Inseamna ca esti mai prejos de atat. Oricum barbatii care numeroteaza femeile sunt scarbosi.

| lifesabiach a răspuns (pentru CostinAlamariu):

In momentul in care abordezi pe Facebook esti un 5 cu indulgenta, o tipa de 7 e o zeita pentru tine si ar trebui sa-i pupi picioarele daca isi calca pe demnitate si iti raspunde.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Zahina):

Habar n-am de ce respectivii se bagă în seamă cu ele. Eu personal n-am făcut niciodată asta. Probabil de mai mult nu-s în stare baieții de care vorbesti. Au IQ mic deci te mir ca au manifestari de retardati?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru lifesabiach):

Probabil, nu stiu. Personal nici macar n-am Facebook si nici nu prea stau pe internet. Prefer abordarile traditionale. Dar n-as zice că tipa de 7 e o zeita. Si tipa de 7 si baiatul de 5 sunt mediocrii și nimic mai mult.

| wildthing a răspuns:

Stai linistita, ca si barbatii sunt satui de femei superficiale, care pun atat de mult pret pe o formula de abordare, de femei care se cred atat de importante incat barbatul trebuie sa le pupe in coor cu patima, ca sa le intre in gratii, ca sa-i acorde barbatului marele privilegiu de a-i raspunde. Pe bune acum, voi ce aveti de oferit mai exact, ca sa meritati acele limbi bagate adanc in coor, pe care le pretindeti?

Răspuns utilizator avertizat
| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Eu as vrea sa vad cum abordezi tu un bărbat,că pe TPU fetele sunt cam mămăligi tari doar in tastatura laughing
Pai sunt prosti,dar nici fetele nu sunt destepte,nici ele nu știu să abordeze un bărbat,multe au noroc că sunt foarte frumoase,sunt și foarte destepte dar alea de obicei nu sunt așa de frumoase.
Nici voi nu știți să abordati eu unul m-am convins.
Fetele sunt atrase de golani că aia dețin arta de a seduce chiar daca nu sunt frumoși,au vrăjeală și atitudine,sunt Alpha nu pampalai,se descurca singuri, sunt impunători, sunt de obicei respectați de cei din jur și de prietenii lor, impun respect peste tot unde se duc sunt foarte șmecheri, de aia sunt atrase fetele sau de băieți foarte deștepți și cu tupeu.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Nici barbatii nu mai sunt ce erau odata, acum agata gagici online.