| Macec_Elena_1948 a întrebat:

Tocmai asta vreau sa stiu cat ar trebui sa fie lungime si latimea unui teren care are in titlu de proprietate 2471m2

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai aria dreptunghiului e lungimea x latimea, deci nu poti afla care e una si care e cealalta. Daca ti se pare ca arata mai mult a patrat poti imparti 2471 la 2 si sa afli cu aproximatie.

| Lioana a răspuns:

Daca ar avea forma de patrat ar avea laturile de 49, 71 m.
Daca are forma de dreptunghi atunci trebuie sa spui dimensiunea unei laturi ca sa se poata afla si cealalta.