| devoleenabosss a întrebat:

Tpu..Am o mare problemă. Ma doare foarte tare spatele de la stat pe scaun si nu știu ce să fac. Mi-am cumpărat diverse scaune foarte scumpe dar nimic..Nu ma doare daca stau in picioare, în pat sau în orice altă poziție doar când stau pe scaun în partea de sus între plămâni. Ce aș putea să fac? Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Esti sedentar/a, fa miscare, sunt exercitii pentru spate ce le gasesti pe net, daca le faci corect durerile vor disparea, ma durea si pe mine si am inceput sa fac sport si au mai disparut din dureri, stai mereu in postura corecta, cand stai jos la fiecare 1 ora fa pauza si fa niste miscare, plimba-te prin casa, una alta. Sportul te ajuta pentru problemele cu spatele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia o pauza, intinde-te la fiecare 50 de minute, stai intins in pat sau practica yoga macar de 3 ori pe zi. In timp durerea o sa dispara asa.