| AnaMariaDamoc79 a întrebat:

TPU,întrebare către voi, cei care aveți cont bancar online BTR sau Rvolut? Care e mai ieftin și ușor de făcut?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rvolut -am card la bcr, dar nu recomand bcr, vezi si de card la ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu compari BT că bănuiesc că la asta te ai referit cu Revolut? O bancă fizica reglementată cu Revolut?

| AnaMariaDamoc79 explică (pentru suntserios):

Toate editurile cer cont bancar, eu fiinnd în scaun cu rotile nu pot ajunge ușor la o bancă să emnez deschid cont...și mă străduiesc online! Nu compar nimic, vreau doar să fac cea mai bună alegere!

| suntserios a răspuns (pentru AnaMariaDamoc79):

BT, BCR, Raiffeisen iti ofera posibilitatea de deschidere cont online

https://www.bancatransilvania.ro/......nt-online/

Pentru siguranta banilor tai si pentru a nu avea probleme cu folosirea contului nu merge pe Revolut ci pe o banca clasica

| AnaMariaDamoc79 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos... sper să reușesc să fac contul BT!