| Miruna0909 a întrebat:

"Traditia" asta de a da cu petarde pe strada e numai la noi in Romania? Ce s-au gandit romanii ăstia sa inventeze minunătiile astea? Ma intreb cei din strainatate daca ar veni in Romania, ce Dumnezeu ar mai crede ca se intampla? Ma gandesc ce e in mintea unuia din Ucraina, cand ei sunt teroriziati de ruși, vor crede că au venit fix ei cu "bombele", nu? Ce perere aveti?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se dau peste tot. Deși în țările mai civilizate mai face ordine politia și oamenilor se pasa mai mult de animale.

| J0B0MAT a răspuns:

Peste tot sunt retardați din ăștia.

| VoidEternal a răspuns:

Nu e. In Spania de exemplu se dau cu pertarde și artificii la tot felul de ocazii de la zile de naștere până la zilele orașului sau cu ocazia unor sărbători catolice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste tot sa dau cu petarde pe străzi eu stau de 11 ani în străinătate și toți fac asta pe străzi în fața caselor lor toți dau cu petarde pe străzi nu-i greșit în asta atâta timp cât nu ai o intenție sa dai în oamenii cu petarde și sa faci glume de prost gust știu pe uni care aruncau petarde în casă la oamenii pe geam și fugeau Handicapați sau le puneau asupra mașini și mașini pornea alarm erau uni puneau în borcane petarde atâta de nebuni erau ca stăteau și aproape de nebunia aia și le săreau cioburile pe față nebuni rău erau ăia

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte gresit.
E o mare tampenie.
Si un stres incredibil pentru animale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru goguPatent):

Ăia care dau cu petarde în animale câini și pisici au problema de sănătatea serioase bai ce să-le ceri la astfel de "oamenii" bolnavi minatli ăia trebuie internați nu lăsați în societate ei se bucura la frica și suferința animalelor trebuie sa fie Handicapat săte bucuri la suferință animalelor și sa arucini cu petardele în animale

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Animalele sufera de la zgomotul de petarde dat si la 500m de ele.
Unui catel ii provoci o teama ireala doar de la o petarda data la 2 strazi distanta, nu trebuie sa dai in ele efectiv. Trebuie doar sa fii prost si sa bubui petarde pe strada ca animalele sufera.