Abh
| Abh a întrebat:

Traim pentru a manca sau mancam pentru a trai?

Răspuns Câştigător
| zorialbi a răspuns:

In principiu mancam pentru a trai, dar trebuie sa recunoastem ca mai mancam si cand ne e pur si simplu pofta de ceva, chiar daca nu ne e foamehappy

20 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mancam pentru a trai
La fel ca si "Omul face haina" si nu invers
Cel putin asa ar trebuithinking

| Silvia a răspuns:

Trăim pentru a mânca rolling on the floor. E scopul meu în viaţă blushing.

| Ramonaaaa a răspuns:

Cu siguranta, manacam pentru a trailaughing.

| Ramonaaaa a răspuns:

Mancam*

| Rukhsandra a răspuns:

Mananc pentru a trairolling on the floor

| Hombre a răspuns:

Mancam pentru a trai. In " Avarul" de Moliere erau cuvintele astea?

| anka a răspuns:

Traim asa cum mancam: mancam sanatos-traim sanatos dar mancam mult-traim putin happy.

| tania77 a răspuns:

Buna, de preferat este sa mancam ca sa traim, eu asa fac.

| ame_3387 a răspuns:

Traim pentru a manca
Dar in momentele nasoale referindu-ma la singuratate Mancam pentru a trai.

| jony a răspuns:

Eu mananc ca sa traiesc,
nu traiesc ca sa mananc.happy

| KoWalSky a răspuns:

Mancam pentru a trai =>Logic
Exista cineva care traieste pentru a manca?

| hippiemuslim a răspuns:

Sunt oameni care dupa ce iau o masa copioasa se sinucid, ei au mancat pentru a trai sau au trait pentru a manca?
In orice caz, intrebarile acestea sunt considerate false dileme. Intotdeauna se gaseste alt raspuns, sau o cale de mijloc.

| hippiemuslim a răspuns:

Ce bine ar fi daca am avea cu totii un gram de scepticism in noi.

| Andre a răspuns:

Mancam pentru a trai. e lol

| CatalinaMarina a răspuns:

Unii traiesc pentru a manca, iar restul mananca pentru a traitonguelaughing

| bibitica a răspuns:

Mananca pentru a trai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar mancam pentru a traibig grin parerea mea
a ta care e?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananc sa ma ingras si traiesc sa slabesc.happy
La ce delicatese frumos ambalate stau in vitrine eu zic ca nu mai mancam pentru a trai ca atunci cand stateam in pesteri. Pot sa zic ca mai mananc si din placere dar scopul nu e numai mancarea.

| mileyworld a răspuns:

Cred ca mancam oentru a trai!happyAdica e parerea mea... A ta care e?

| ArianaM a răspuns:

Traim pentru a manca pentru ca tocmai a fost descoperit un om care nu a mai mancat de zeci de ani si traieste doar cu aer si meditatii. deci?