| RAY a întrebat:

Mănâncăm pentru a trai sau trăim pentru a manca?

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar asta este clasica. Toata lumea stie ce inseamna si majoritatea aleg prima varianta.
Sau? laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Sau a doua de vreun secol

| Mosotti a răspuns:

Mancam sa traim, dar si mancarea este o placere ca oricare alta si o gustam si pe asta, nu este vorba ca traim sa mancam, traim ca sa ne simtim bine, in oricate felul se poate.

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu tu, dar eu sigur trăiesc pentru a mânca.

| LPCTSTR a răspuns:

Asta este o intrebare pentru persoana in sine, nu pentru a generaliza.
De exemplu eu manac ca sa traiesc (si pot sa te asigur de asta) in timp ce comunistul de sardin46 traieste ca sa manance si sa insele sotii eventual;... exista diferente, asta fiind definitorie pentru perceptia unora, care nu trebuie puse la un loc si generalizate printr-o intrebare.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu zic ca prima varianta desi sunt o gurmanda si imi plac bucatele gustoase, deci nu consider faptul de a minca un rau necesar, dincontra, dar totusi nu pot zice ca asta este scopul vietii mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mananc pentru a trai.
Acum, din punctul meu de vedere, toti ar trebui sa faca la fel...

Răspuns utilizator avertizat