| Andreea_Giulia_1981 a întrebat:

Realizati un eseu cu titlul,, Traim pentru a manca sau mancam pentru a trai. Va rog sa nu fie prea lunga. Dau funda cine raspunde primul!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta nu traim pentru a scrie eseuri.

| PersonajFictiv a răspuns:

Foloseste-ti mintea si fa tu unul.Te ajuti sa gandesti daca faci asta.
Invarte-te in jurul idei ca, omul mananca pentru a supravietuii,e ca si combustibilul unei masini,masina are nevoie de combustibil ca sa ajunga undeva, sa functioneze,rolul ei nu e sa consume combustibil ci sa te ajute sa ajungi unde vrei.
Mananci ca sa supravietuiesti, e o nevoie, dar ca sa traiesti, ai nevoie si de hrana spirituala, sa ai un anumit scop in viata ( adica sa iti doresti sa faci ceva pentru tine si pentru altii -asta e cel mai nobil scop ) apoi, sa faci ce trebuie si ce poti tu in directia aia.

| Kathrinex a răspuns:

Temele nu se rezolva pe acest site!