| danaieladaniela a întrebat:

Trebuie ca fata sa stie sa gatesca?

66 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu conteaza ce sex esti, trebuie sa stii sa gatesti intr-o anumita masura.
Daca e o pasiune, cum e pentru multi dintre noi, oricine ar trebui.

| minrest a răspuns (pentru nikklett):

O iubeste pentru cine este, si daca este o persoana atat de dezorganizata si dependenta incat nu poate gati, nu o iubeste.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da

| Hammurabi a răspuns:

E de preferat să știe fata.
Pentru că altfel o va ajuta mă-sa.
Ceea ce e cea mai proastă variantă posibilă. laughing

| danaieladaniela explică (pentru mgtow):

Apoi in ziua de azi majoritataea persoanelor mananca mancare procesata

| danaieladaniela explică:

Doar atat?

| danaieladaniela explică (pentru nikklett):

Ehh happy

| danaieladaniela explică (pentru Endoryus):

Nu se intampla nimic happy Mai rar baieti care sa faca de mancare

| danaieladaniela explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Le evalueaza dupa sani? laughing

| danaieladaniela explică (pentru Drimmero):

Fix asa mi-a spus si fostul meu iubit happy

| Antopuff a răspuns:

Nu, barbatul trebuie sa stie.

| Drimmero a răspuns (pentru danaieladaniela):

Tot din dragoste o faceti, e dublu beneficiu.

| danaieladaniela explică (pentru Antopuff):

Sa faca cartofi prajiti?

| Antopuff a răspuns (pentru danaieladaniela):

De ce nu?laughing

| Sofer a răspuns:

Se invata. ai tutoriale pe net cu retete nu e greu.

| mgtow a răspuns (pentru danaieladaniela):

Da evident, multumim lu dumnezeu daca prindem 60 de ani sa traim

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cele 70 de lucruri pe care trebuie' sa le stie... 69 si sarmale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

laughing
Raspunsul tau imi aminteste ca sunt destule femei care au uitat zicala "o femeie trebuie sa fie gospodina in casa, doamna pe strada și c. urva in pat." Ba mai mult, ca multe se simt jignite de ultima parte a zicalei laughing.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GirlOnline81):

Oh, da. Toate se cred 100% doamne.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie neaparat, dar atunci o sa aiba alte atributii.

| danaieladaniela explică (pentru mgtow):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MaRIAN9889 a răspuns:

Nu este obligatoriu ca o fata sa gateasca. Mai ales intr-o familie consider ca munca in 2 ar fi mai distractiva. La gatit, daca nici unul dintre ei nu stiu, ar putea amandoi, impreuna sa faca ceva sau cel mai rau caz merg la un restaurant, cumpara ceva gata gatit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru danaieladaniela):

Mai in gluma, dar destul de serios.
Povesteste de cate una gen "era misto, dar nu avea țâțuci".
Sau observa cate una, "ce țâțuci are!".
Nu se uita la prea multe, e un tip simplu, cauta fata cuminte si sexy. Restul depinde doar de ea, ca ramane destul de singura. El e ocupat cu chestiile materiale.

| PsyhoChild a răspuns:

Daca ai peste 18+ in 2019 si nu esti in stare sa faci o paine sau supa esti inapt/a rau. Toata lumea trebuie sa stie sa gateasca, nu conteaza daca este femeie sau barbat.

| 0k8 a răspuns:

Daca ma intelege imi e de ajuns

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu trebuie, ca pot invata amandoi partnerii.
Gatitul nu mai este demult o "munca de femeie", mai ales daca si femeia munceste, munca in casa, impartindu-se egal, la ambii partneri de viata.

| OrdanKarris a răspuns:

Vrei relatie, gatesti fata mea. Inveti sa gatesti si sa multumesti barbatul de langa tine. Ce barbat crezi ca renunta la libertatea lui ca sa-ti gateasca tie? Relatia e interesul tau fata mea. Pune osul la treaba si treci la cratita. Sau ma rog, cumpara mancare la pisici daca gatit nu-ti place.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

E vina tuturor daca stai bine sa te gandesti "ca multe se simt jignite de ultima parte a zicalei". Nu numai barbatii fac misto de cele care fac anumite chestii dar clar si femeile. Vezi certurile pe site-ul asta intre fete/femei. Ramai cu traume ce insulte isi arunca fiecare parte. Mai ales cu tenta sexuala.