| Crisstttina a întrebat:

Trebuie sa fac iau un interviu unui fost profesor.
Ce intrebari as putea sa pun?( cu tema scoala )

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

1.Care a fost motivul pentru care ati vrut sa urmati aceasta cariera?
2.Care au fost avantajele si dezavantajele?
3. Sunteti multumit de decizia dumneavoastra?
4. Ce sfat aveti pentru elevii din ziua de azi?
5.Care a fost cea mai placuta experienta pe care ati trait-o, ca profesor?
Sper ca iti vor fi de folos.winking

| Crisstttina explică (pentru Valisha18):

Ma poti ajuta si cu raspunsurile?laughing deoarece trebuie sa pun eu raspunsurile happy tias fi ft recunoscatoare + fundita happy

5 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Oh, e in regula. happy
1. Scoala mi-a fost un camin dintodeauna, si nu ma puteam desparti de ea. Vroiam sa le ofer elevilor oportunitatea spre un viitor mai bun, si sper ca am si facut-o.
2. Dezavantajul era ca lucram cu persoane ce nu priveau lucrurile in acelasi mod ca si mine, si uneori copii deveneau obraznici. Insa avantajele au fost nenumarate. Avantajele sunt nenumarate tinand cont ca faceam ceea ce imi placea sa fac. "Daca iti alegi o cariera pe care sa o iubesti, nu va trebui sa lucrezi niciodata" sunt niste vorbe foarte adevarate.
3. Bineinteles! Nu regret decizia pe care am luat-o, dimpotriva! Nu m-as fi avantat inainte daca nu as fi fost sigur, dar sa aleg sa fiu profesor a fost unul dintre cele mai bune lucruri din viata.
4. Vreau sa se gandeasca de doua ori inainte sa faca ceva si sa-i respecte parintii, profesorii si pe toata lumea din jur! Educatia este unul dintre cele mai pretioase daruri!
5.Probail a fost momentul cand am vazut ca elevii mei au reusit sa-si indeplineasca visurile, iar eu le-am dat o mana de ajutor, conducandu-i pe calea cea buna. Este un sentiment minunat cand vezi ca ti-ai dus munca la bun sfarsit.
Cred ca asta-i tot. happy Sper ca raspunsurile sunt pe placul tau.

| Crisstttina explică:

Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

| radumar a răspuns:

Depinde de ce materie e profesorul. Poti sa-l intrebi de unde a pornit pasiunea pentru materia lui? Daca era bun la scoala la materia respectiva. Daca copiaza cineva la el. Daca scoala de azi seamana cu cea de pe vremea lui, sau cu cea de cand a inceput el sa predea? Daca el si-a schimbat stilul de predare in ultima vreme? Daca da in ce sens? Daca elevii s-au schimbat in cursul timpului si daca da cum? Daca i se pare ca sistemul de invatamant a evoluat sau nu in ultima vreme?

| mybeutyg a răspuns:

1.Ce parere ati avut despre elevii dumnevoastra?
2.De ce ati ales aceasta decizie?
3.O sa va fie dor de elevi?
4.Ce amintire cu elevii o veti tine minte tot timpul?
5.Regretati aceasta decizie?