| MaiMulti a întrebat:

Trebuie sa iau un interviu unui profesor din scoala mea, ce intrebari ar trebui sa-i pun? Cat mai multe va rog.

Răspuns Câştigător
| TheMisunderstood a răspuns:

Il poti intreba cum a ajuns sa fie profesor (daac isi dorea de mult timp asta sau a hotarat cu putin timp inainte), ce l-a facut sa aleaga asta, cum si-a dat seama ca i se potriveste aceasta meserie. Il poti intreba daca sa predai este asa cum se astepta sa fie, ce l-a surprins placut si ce l-a dezamagit. Il poti ruga sa iti povesteasca o intamplare amuzanta legata de meseria aceasta sau ce ar schimba la ea. O alta intrebare pe care ai putea sa i-o pui e daca a invatat si el de la elevii lui sau ce ar face daca ar fi nevoit sa renunte la a fi profesor. Bafta!