| TPU.ro a întrebat:

Tu cum poti ajuta un utilizator TPU aflat intr-o situatie dificila? Afla aici mai multe: http://www.TPU.ro/......10-minute/

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sper că măcar 1% dintre cei care vor citi aceste postări vor avea posibilitatea să-l ajute.

http://www.TPU.ro/......-acum-mai/

Curaj, Cristi! Suntem alături de tine.

| alyaluna a răspuns (pentru NOname):

Depinde de ce are nevoie, pentru ca noi nustim ce are el nevoie mai concret...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poneiule, eu te știam labil în nickname-uri,zeflemist și mereu pus pe șotii, dar chiar nu te impresionează deloc astfel de cazuri?
Serios acum, ești un user amuzant, ne binedispui în fiecare zi, dar nu se fac glume pe seama problemelor unor useri, mai ales că sunt grave!
Gândește-te că acest lucru i se poate întâmpla oricui, și sunt fer convinsă că dacă ți s-ar întâmpla ție, nu ți-ar plăcea ca un user, din lipsă de ocupație sau alte motive să se „ocupe" cu lucruri de genul acesta!
@Ema, mulțumim pentru numărul de cont, o să facem tot ce ne stă în putință.
Felicitări tuturor pentru sprijinul moral și financiar pe care i-l oferiți utilizatorului @Cristi!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poneiule, poneiule, ți-am spus eu că mă binedispui în fiecare zi!
Nu ai nevoie nici de o mutră lăcrimată, nici de una comică, ci doar de seriozitatea necesară cu care se tratează astfel de probleme!
Vezi tu, evoluția asta e relativă. Personal, consider că nu trebuie să fii radicalist ca să evoluezi; alegerea unei căi de mijloc este ideală!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am spus si la postarea ta, du-te la cea mai apropiata unitate bancara de tine si deschide un cont curent, ai nevoie doar de actul de identitate si in 10 minute ai rezolvat problema. Poate sa-l deschida si sotia ta. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-au ars actele du-te la SCLEP de care apartii si solicita sa-ti faca actul de identitate, doar atat iti trebuie pentru deschiderea contului. Cred ca o sa te inteleaga si functionarii de acolo, sa-ti dea actul in 2-3 zile. Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Datorita faptului ca lui Cristi i-au ars toate actele, el mi-a dat un cont al unor prieteni de incredere. Haideti sa demonstram ca simtim impreuna cu el, fiecare dupa puterile lui. Va multumesc ca va pasa.
M-A SUNAT CRISTI CA S-A INTERESAT SI ACEL CONT ESTE PENTRU SALARIU SI NU CREDE CA SE POATE SA IL FOLOSEASCA SI IN ALTE SCOPURI. O SA INCERCE SA REZOLVE UN ALT CONT. VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc Ema pentru cont, hai copii sa fim solidari, fiecare cu cat putem.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Si eu va multumesc la toti. Sunteti minunati si chiar simt ca suntem o familie adevarata!

| EmaS a răspuns:

Cum poti sa gandesti asa ceva despre mine? Inca nu ai reusit sa ma cunosti? Imi pare rau ca nu se poate folosi acest cont, mai asteptati putin pana rezolva cu un alt cont.

| EmaS a răspuns:

Nu te grabi sa depui banii deoarece s-a interesat Cristi si acel cont este pentru salariu si nu se pot depune bani pe el. Incearca sa rezolve un alt cont. Problema este ca i-au ars si actele.

| justitiarul a răspuns (pentru EmaS):

Deci uite contul nu e contul!
Sterge numarul ala de acolo daca nu e valabil si spune-i lui Cristi ca asteptam postarea lui cu un numar de cont!

| EmaS a răspuns (pentru justitiarul):

De la Cristi am primit acel numar de cont, dar tot el m-a sunat pe urma ca nu se poate folosi decat pentru remumeratie. Cred ca iti este clar de ce nu l-am sters, ci l-am completat. De indata ce l-am primit m-am grabit sa il dau tuturor celor interesati sa il ajute pe Cristi. Sa stii ca am primit multe mesaje private si apreciez ca multi utilizatori doresc sa il ajute pe Cristi.Ar fi bine daca administratorii TPU ar deschide un cont special pentru Cristi si noi avem toata increderea ca acei bani vor ajunge la Cristi. Nu am sters numarul de cont tocmai de frica sa nu starnesc cine stie ce banuieli. Hombre chiar l-a sunat pe Cristi pentru a se asigura ca acel numar de cont este de la el.

| justitiarul a răspuns (pentru EmaS):

Cred ca ar trebui raportat raspunsul cu contul respectiv pentru ca sincer, abia dupa ce mi-am notat numarul de cont am observat completarea ta.
Deci daca nu e real mai bine sa dispara pentru a nu exista confuzii!
Oamenii vor sa-l ajute si se leaga de orice amanunt.

| justitiarul a răspuns (pentru EmaS):

Nu te banuieste nimeni pe tine de nimic, stai calma.Tu ai fost prima care l-ai ajutat de aici!
Problema e ca e pacat ca TPU nu face nimic pentru el.Un cont puteau si ei deschide! Macar atat!

| justitiarul a răspuns:

Poate afisati si un numar de cont!
Daca o parte din membrii TPU ar dona cat de putin acolo s-ar strange ceva si l-am ajuta sa treaca peste necaz.
De asemenea ar fi bine sa trimiteti si prin mail la fiecare utilizator postarea voastra pentru ca altfel se va pierde pe aici si nu o vor vedea o mare parte.

| TPU.ro explică (pentru justitiarul):

Urmeaza acum si o postare pe blog iar anuntul va fi inclus in newsletterul de azi. In situatia in care Cristi este dispus sa ne ofere si un numar de cont in care se pot face donatii, noi il putem afisa sau transmite catre cei interesati.

Alexandra - TPU

| greece12 a răspuns (pentru TPU.ro):

Din moment ce Cristi nu doreste sa ne ofere un numar de cont,de ce nu deschideti dvs. unul,in care sa poata fiecare sa participe cu ce poate?
Suntem destui in imposibilitatea sa il ajutam in alt mod,decat material si nu cred ca ar fi vreo problema pentru administratia TPU!
Un cont de donatii al TPU,pur si simplu,sunt sigura ca intreaga suma ar merge la Cristi,contul putand fi inchis ulterior s-au lasat deschis cum considerati!
Dar,omul asta are nevoie mare de ajutor,chiar daca nu vrea, chiar daca nu o cere! Cu totii o stim si o intelegem.

Cristi, curaj! Lasa-ne sa te ajutam!

| TotLora a răspuns (pentru TPU.ro):

Cristi este modest asta s-a vazut de cand este pe site, el a cerut un loc de munca nu cred ca indrazneste sa ne ceara bani. Deschide-ti voi acel cont si postati-l la vedere. Acest om merita sa fie ajutat asa cum orice om merita sa fie scos din necaz.

| TotLora a răspuns:

Mda, s-au facut cateva valuri si cam atat. Caeva persoane care il pot ajuta direct si atat.
TPUUUUUUUUUUU, asteptam contul sa-l putem ajuta pe Cristi, acum este timpul sa aratati care este scopul acestui site. Ajutati si voi cu adevarat un om care merita si nu mai aruncati doar vorbe goale.

| COD ROSU a răspuns:

Sa se afiseze un numar de cont. Suntem peste 29000 de membri ai acestei comunitati TPU. Un efort minim din partea a macar jumatate dintre noi il putem ajuta pe Cristi.
In astfel de momente triste putem arata ca suntem buni, ca vrem sa ajutam.

Cristi, nu te lasa prada necazului! Suntem alaturi de tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru COD ROSU):

Codule, acesta este contul lui Cristi:
http://www.TPU.ro/utilizator/lmot
Il cunosti, deci...

| COD ROSU a răspuns (pentru anonim_4396):

Holiud, nu cred ca este cazul de luat peste picior. Ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun si ca sa te simti bine am editat raspunsul sa fie pe intelesul tuturor.

Multumesc pentru avertizare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru COD ROSU):

Lasa vecine, ca nu ma ciufulesc eu asa usorwinking

| COD ROSU a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam eu ca esti baiat destept laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristi! Suntem cu tine! Te sun luni, dupa cum am promis, sa facem ce am vorbitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord, sa se deschida un cont, in care sa donam fiecare cat putem! Desi sunt elev, as dona cu draga inima cat ar fi nevoie ca sa se remedieze cat mai repede situatia si poate as vorbi si cu altii ca mine sa mai punem ceva deoarece se aduna! Cei cu servici au un mai mare avantaj, insa cu totii daca punem mana de mana o sa strangem destul cat sa acopere macar o parte din pagube!

Acum avem sansa sa dovedim ca suntem toti pentru unu! Bafta Cristi, toate vor trece!

| CostyMe a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem alaturi de tine, cristi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Și eu am nevoie de ajutor mai mare decât el și nu mă plâng, îl voi ajuta atunci când voi fi în stare, vreau să îl ajut dar nu am cu ce.