| acerr a întrebat:

Ultima intrebare pe ziua de azi.
De ce nu s-a descoperit un leac pentru toate tipurile de cancer, pentru leucemie, pentru toate bolile umane, pe baza de animale? De ce nu se fac din grasime animala?
Pentru ca baza sunt plantele.

79 răspunsuri:
| acerr explică (pentru TamplaruAnisoara):

Adevarat! fara Dumnezeu care este sensul? tot ce cer ...primesc,nu pe loc dar repede,
toate necazurile.nevoile,mi le.a indepmit!
deci nu sunt vrednica de atata generozitate! stie ca il iubecs, si cred in EL

| acerr explică (pentru Cosmin86):

HEHEH, multi oameni s, au salvat, prin credinta, post, si plante! pe ce lume esti? sunt atatea chestii si marturii reale

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu ma refeream la studii in medicina, ca nici eu nu am (spre exemplu eu sunt programator si la baza sunt inginer).

p.s.: "ci e interesat sa trăiască in așa fel încât sa nu se îmbolnăvească" si cand contactezi un virus care se trateaza doar la un spital modern, gen malarie, ce faci? Te rogi sa dispara malaria?

| Cosmin86 a răspuns (pentru acerr):

Si atunci DE CE nu falimenteaza TOATE institutiile si spitalele de oncologie, din tara si din lume?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Cosmin86):

Il las pe dr. Jean Valnet să-ți răspundă: " In realitate, o infectie (microbiana sau cu viruși) nu poate sa apăra decât la un pacient slăbit, deci cu carente la unul sau la altul dintre elementele vitale, in general la mai multe.Aceasta este rațiunea pentru care nu toata lumea se contaminează cu virusul gripei; nu toți "iau" poliomielită,(desi riscurile sunt echivalente), iar personalul care îngrijește tuberculosii, nu se îmbolnăvește.Revenim mereu la problema rezistentei organismului, consecință a unui echilibru in care alimentația joaca, in mod obligatoriu, un rol preponderent." Citat din cartea : Tratamentul Bolilor prin Legume, Fructe si Cereale - de Jean Valnet
Nu am studii superioare!

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Daca tot ești IT-ist, vezi întrebarea mea de la categoria tehnologie poate ma poți ajuta cu un sfat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

De fapt malaria se ia de la o intepatura de tantar infectat. Boala Lyme se ia de la o muscatura de capusa.

Si otrava de la o muscatura de sarpe, oricat de rezistent ai avea tu organismul, in momentul in care serul este injectat direct in sange prin muscatura, trebuie URGENT tratament medical, nu "plante", ca risti sa mori in cateva ore.

Intuiam oarecum ca nu ai studii superioare... in fine, legat de intrebarea la tehnologie, daca te referi la cea in legatura cu Chrome, ia-ti si tu un laptop/PC sau un telefon mai performant, Chrome consuma foarte multe resurse.

De asemenea, vezi ce extensii ai instalate pe el si scoate-le.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am studii superioare pentru ca provin dintr-o familie modesta, voiam doar matematica pura si nu am reușit sa intru.Dar nu îmi pare rau. Daca eram o intelectuala poate nu ajungeam sa il cunosc pe Dumnezeu, ba mai mult, aud mereu zicala, unde-i minte ii si prostie. Prima data am auzit-o chiar de la tatăl varului meu, hacker-ul. Nu bagi de seama pe TPU cei mai multi care jignesc sunt intelectuali? Si pana la urma tot ei se supăra si dau ignor.
Când oamenii comunica intre ei, daca toți ar judeca la fel si mai ales in rau, cine le va arata ca sunt gresiti?
In localitatea mea a murit o persoana fiind înțepata de un țânțar, dar chiar fiul lui a spus ca ar fi zis medicul ca avea si alte boli, organismul foarte slăbit si asta a fost cauza îmbolnăvirii.Pe mine ma înțeapă țânțarii prin curte si gradina mai ales spre seara mereu chiar si prin îmbrăcăminte dar nici nu rămâne semn. O sora de credință cand a văzut cați țânțari sunt la tara s-a speriat, iar eu am linistit-o spunând ca sunt inofensivi. A scăpat ne înțepata!

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Varul tau nu e hacker, e doar cineva care "se joaca" folosind anumite exploit-uri (daca le foloseste si pe alea). Hacker inseamna cu totul altceva. Asa politia ii catalogase ca fiind "hackeri" pe aia din valcea care dadeau tepe pe internet (vindeau produse care nu exista si cereau banii in avans).

Nu prea avem tantari cu malarie in Romania, majoritatea sunt in Africa, ti-am zis doar ca exemplu. Sora aia de credinta sa puna mana pe o vipera, sa vedem daca scapa nemuscata laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Cosmin86):

Ea se temea, eu i-am zis ca sunt inofensivi.Si se pare ca am avut dreptate.

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Ala care cere bani in avans si da tepe nu e haker
ar fi joscnic pentru el.

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Pentru ca cei pe care tu i, ai cunsocut si au murit de cancer nu au facut nimic, decat au inghitit tablete, daca vrei sa traiesti te lupti si e greu
4.5,6 feluri de ceaiuri la zi,sucuri,cauti chestii de tot felul,post e super indicat,apoi gandirea! ei ce gandesc? multi spun cum vrea Domnul,, da ok! dar tu stai ca boul? ia spanac crud,tot ce e verde si rosu,macris primavara, canepa si miii de plnate dar pentru asta e munca mereu trebuie sa le faci si daca mai esti si singur si bolnav nu prea poti, dar toate bolile la un moment izbucnesc din cauza hranei, a stresului, si poluarii, in concluzie > daca te ai ingrijit bine si te iubesti nu ajungi la boli.

| acerr explică (pentru TamplaruAnisoara):

Poate de la un tanatar din cambogia dar nu aici

| Cosmin86 a răspuns (pentru acerr):

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare: DE CE nu falimenteaza TOATE spitalele de oncologie din tara si din afara?

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Spital falimentat? haha esti comic
oare din oncologie cati vegani sunt cu cancer? chiar sunt curioasa

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Cosmin!
ca sa ajungi la cancer, trebuie ti cont de niste chestii
nu ajungi la cancer asa din senin, 1, omul o viata maninca,bea,fumeaza,stres,suparare, dar mai mult de cat toate bolile sunt din cauza carnii. Adica animalul care sufera, frica lui de moarte, chimul lui, cineva trebuie sa il plateasca, Nu poti fi fercit si sanatos iar acel biet purcel & multi fac infarct inainte de a fi ucis din cauza fricii,,, deci totul se plateste Karma

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Si daca tipul ala a spus aberatii tu chiar il crezi? pai sunt sunte de inregistari, te ai oprit la primul video? la cel mai absurd cu alte cuvinte, Deci crezi ce a zis el, te a convins ca este sanatos,, doamnee

| Cosmin86 a răspuns (pentru acerr):

Stiu o vegana convinsa, ca tine, care a murit de cancer.
Cristina Adela Foisor, campioana romaniei la sah feminin.

Am dat un exemplu ca o stiu personal de peste 10 ani si era vegana convinsa, nu fuma, nu consuma alcool.

A murit de cancer la 49 de ani.

In schimb bunicii mei, care consumau carne ZILNIC, au trecut amandoi de 80, fara sa mearga prea des la spital.

| doctorandus a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Iti mananci propriul rahat? Daca nu, inseamna ca nu beneficiezi de B12 produsa-n intestin.