| Sorin987 a întrebat:

Un baiat de la mine din bloc de vreo 20 de ani a scuipat o femeie de 45 de ani pe motiv ca i-a spus sa isi schimbe atitudinea daca vrea sa aiba prieteni! In ziua de azi daca dai un sfat esti batut si scuipat in ultimul hal! Acum sotul femeii e hotarat sa-i aplice o corectie respectivului baiat! Ce credeti ca se va intamba cu baiatul daca vor afla parintii?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, el a făcut un gest foarte urît, nu se face asa ceva, acum cîteva luni, un tigan, a scuipat in tramvai un bătrîn, nu m ai tin minte ce i a zis bătrînul acelui tigan, dar tiganul l a înjutrat pe acel bătrîn, și i a tras o mare flegmă direct in față, si i a si szis, dacă tăceai in... acum nu te m ai scuipam, referitor la intrebarea ta, părintii acelui băiat nu cred că vor face nimic, deoarece așa l au educat, e greu să schimbi pe cineva.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mi se pare de bun gust sa nu dai sfaturi persoanelor care nu il cer

| Nadyya a răspuns:

Baiatul ala a facut un gest foarte urit, sa nu mai vorbim de igiena.Si da, in ziua de azi te poti astepta la asa"fapte frumoase"
In caz ca vor afla parintii lui despre asta cred ca i-ar zice sa-si schimbe comportamentul si sa-si ceara scuze de la femeia respectiva astfel incit sa-l ierte.