| Thecurious a întrebat:

Un guvern de stanga politica va avea o relatie mai stransa cu sidicatele decat un guvern liberal?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In Romania? La noi nu exista nici stanga nici dreapta, exista viermi care au doar interse propi, dar prosti voteaza, si mai aiurea e ca voteaza stiind ca ala e corupt, exemplu dragnea si teleorman, sefi de sindicate sunt pusi de catre sefi in ro iar cine comenteaza zboara asa e democratia la noi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sindicatele la noi nu valorează nimic, așa că nu are importanță, stânga, dreapta.

| doctorandus a răspuns:

In principiu, da. Un guvern de stanga sustine sindicatele. Neoliberalii le cam combat. Ma rog, nu le interzic, dar le marginalizeaza.

| Thecurious explică (pentru doctorandus):

Cica, in Franta, Sindicatele sunt preocupate de alimantia angajatilor, in simp ce in SUA, influenta lor e foarte redusa.

| doctorandus a răspuns (pentru Thecurious):

Dap, Reagan si Thatcher au fost dusmanii sindicatelor.

| Thecurious explică (pentru doctorandus):

Tot bietii muncitoti au de suferit. Fir-ar al dracului de viata!