| Thecurious a întrebat:

Un roman comenta pe un forum ca britanicii sunt foarte indarjiti, adica nu renunta la ceea ce isi propun.
Daca unul vrea sa devin poet, el va deveni poet, indiferent de ce ii spui tu, el nu va renunta.
Daca unul vrea sa se imbete, el se va imbata, indiferent de ce ii spun apropiatii.
O alta caracteristica este independenta.
Ce credeti, asa o fi?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facea misto de ei, multi englezi stau in casa pe bani de nimic sa traiasca ca niste marmote. Cine are cariera printre ei se pot numi demni de viitorul lor

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Ai informația pe surse, sau ai inventat-o dta, ca să te dai mare?
Citește despre Războiul Malvinelor, ca să îți ameliorezi măcar un pic impresiile și atitudinile despre.
https://ro.wikipedia.org/wiki/R%C4%83zboiul_Malvinelor#Istoric

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

E adevarat mai multi britanici si englezoaice stau fara servici pe banii guvernului pentru ca nu le place munca, restul muncesc care doresc

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Așa crezi dta că merge și funcționează o țară cu un PIB de $44, 300 per cap de locuitor, 2, 92 trilioane în 1997. Simplu.
Timpul trece, leafa merge,
Noi cu drag muncim.
Stăm cu coatele pă masă,
Și ne hodinim.
Ai fi amuzant, dacă aș putea râde de așa ceva.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Ce ii avantajeaza pe britanici sunt elitele, care ai fost si sunt respectate si sustinute. In Romania, o parte a elitelor a fost eliminata de comunisti. Un alt aspect ar fi patriostismul si altruismul, in timp ce, in Romania, elitistul pastraza informatia pentru sine, vrea sa aiba doar el, sa fie el cel mai cel.

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Cati nu fac copii la greu sa primeasca ajutor social mai mare, bani de chirie si mancare... poate nu stii dar nu cred, ai vechime in GB. Putini britanici sant seriosi si muncitori, imigrantii au tinut tara pe picioare altfel era vai si amar de englezi

| mgtow a răspuns (pentru Thecurious):

Au avut colonii de aia au bani britanicii, au bagat taxe la greu sa traga pe oameni si de aia au bani, pe o parte au un sistem de corectitudine dar cand ne uitam la aia care nu vor servici strambi din nas. Daca ar fi ca-n Spania sa nu primeasca nici ei ajutor social ca sa leneveasca linistiti ar munci sa poata trai in ziua de maine

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Nu te mai contrazic. Pace.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Britanicii au si o politica imperialista, specifica imperiilor. Adica ei vos sa cunoasca tot, sa stie tot. Asta inseamna ca vor investi foarte mult in cercetare academica. De aceea auzim mereu "Savantii britanici au descoprit ", "Savantii britanici au facut".
Au universitati foarte bune. Nu numai savantii, ci si artistii sunt foarte apreciati si cunoscuti.
De ce au eu bani? Ei bine, politicienii britanici sug resurse din fostele colonii. De ce? Pentru ca exista coruptie in tarile africane.
Multi lideri africa nu sunt interesati de proprii cetateni, ci de bogatiile lor, iar elitele britanice profita din plin.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Și Bursa londoneză, City.