| amancer19 a întrebat:

Unde credeti ca ajungem dupa ce murim?

Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Nu s-a intors nimeni ca sa spuna, sa povesteasca cum e dupa moarte. Religia spune ca vom merge in iad sau rai in functie de greselile, faptele savarsite in timpul vietii pe pamant.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In iad sau rai, stiinta spune ca sufletul nostru ramane in spatiu dar eu nu cred deloc asta, Dumnezeu ne-a creat si el decide unde ne lasa sufletul dupa moarte.

| mona a răspuns:

Fiecare ajunge unde merita...rai sau iad

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

In rai/iad. La Dumnezeu.
Nu stiu daca chestia aceasta este adevarata, dar eu asa cred.
*-*

| PotcaPădurii a răspuns:

In sicriu...
Dar de ce mi-ar pasa din moment ce voi fi moarta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori cenusa intr-o urna, ori la 3 m sub pamant, mancati de viermi, gandaci si tot felul de ganganii scarboase...
Fiecare cum vrea.

| MaskOfSanity a răspuns:

Eu, într-un cuptor probabil.

| a răspuns:

Heii. Corpul, trupul, ramane acolo unde persoana si-a dat duhul.iar sufletul, mai aproape sau mai departe de Dumnezeuwinking.

| Different69 a răspuns:

In rai sau iad...depinde de comportamentul fiecaruia.

| duuh a răspuns:

In pamant.

| CichasEmo a răspuns:

Corpul in pamant, sufletul nu stiu...

| ORDKEO a răspuns:

Nu stiu, nu s-a intors nimeni de acolo ca sa ne spuna cum e.

| AndreiuuMrrr a răspuns:

Nu a inviat nimeni ca sa ne spune unde a fost sau ce a facut acolo.

| AnneHere a răspuns:

Ni se face garsoniera in pamant.

| amancer19 explică (pentru AnneHere):

Ar fi misto...