| 6e5seryzcvhd a întrebat:

Cum credeti ca o sa fie dupa ce murim?

27 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu raspund la anonimi happy

| Mayar a răspuns:

Daca ai fost un om rau si prapadit, o sa fie mai bine fara tine, daca insa ai fost exact invers, treburile o sa mearga mai rau.

| Root4004 a răspuns (pentru Mayar):

Dovezi?

| Mayar a răspuns (pentru Root4004):

Pai, mori, si apoi vezi ce se intampla. Ce alte dovezi mai bune ca astea vrei?
Mie nu imi trebuie dovezi, stiu si fara sa mor laughing

| 愛日本 a răspuns:

Probabil mai frumos ca aici

| William a răspuns:

Cred ca o sa fie naspa.

| RAY a răspuns:

Ca inainte sa ne nastem asa vom vi

| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranta un somn lung si liniste.

| T0T a răspuns:

Intai trebuie sa ne intrebam daca exista ceva dupa moarte.
Pentru că nu-i putem întreba pe cei decedaţi dacă există ceva după moarte, nu ne rămâne decât să încercăm să ghicim ce se întâmplă. Pe de o parte sunt cei care presupun că nu există viaţă după moarte, presupunere ce nu poate fi neapărat dovedită. De cealaltă parte, din prisma newtoniană/einsteiniană sau a teoriei cuantice, nu există niciun motiv să credem că avem doar o singură şansă la viaţă. Este posibil ca viaţa să fie „reciclată" la infinit. Hans Moravec, cercetător în domeniul inteligenţei artificiale, a afirmat că neobsevarea Universului este imposibilă: trebuie să fim în viaţă şi să observăm Universul într-o formă sau alta.
Daca exista sau ce exista dupa moarte, cred ca nu sunt in masura sa im dau cu opinia ci sa afirm ca nu stiu, pur si simplu. Eu cred ca vom continua sa existam si dupa moarte, cel puti energia noastra sigur, dar noi ca entitati, in ce forma o fii nu stiu, cred ca vom continua si dupa moarte.

| 6e5seryzcvhd explică (pentru T0T):

Este posibil ca energia noastra sa se "recicleze" in animale? Sa ne reincarnam?

| T0T a răspuns (pentru 6e5seryzcvhd):

Este o posibilitate.

| LoveSleep a răspuns:

Întuneric.

| Doub a răspuns:

Foarte frumos.

| mentholinks a răspuns:

Nu cred, sper sa fie mai interesant si mai captivant. Am doar 25 de ani si deja simt ca m-am plictisit de lumea asta si obiceiurile sale.

| AirănMeidăn a răspuns:

La fel, cum sa fie.
Nu cumva ai vrut sa intrebi "ce se intampla dupa ce murim?"

| Vvistula a răspuns:

Negru

| Vvistula a răspuns:

Liniste, asta daca exista viata dupa moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom fi dati uitarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...negru/bezna/nonexistenta*deci n-ar trebui sa ne pese duhh*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că o să mergem în parada neagră, locul de unde venim şi unde vom pleca când murim.în acest loc Dumnezeu ne stabileşte fiinţa pe care o vom ocupa în viaţa viitoare.parada neagră este un loc de aşteptare a sufletelor, fiecare entitate aşteptând să primească un corp material.iniţial Dumnezeu nu a dorit să-mi ofere această viaţă din motive confidenţiale dar l-am convins şi sper să nu-L dezamăgesc

| Buresbista123 a răspuns:

Raiu frateeeeeeee,daca ai fost crestin,eu is ateu deci ajung in iad -(
Te vei transforma, vei putrezi in pamant, pana vei ajunge 'sa devii' altceva, nimic mai mult.O viata ai, profita de ea!

| SuneteDeChitara a răspuns:

N-o sa fie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mentalist09 a răspuns:

Cum a fost inainte sa te inasti.
nimica

| Mentalist09 a răspuns (pentru Mentalist09):

Nasti*, scuze eram pe fuga happy

| LUTTY a răspuns:

O sa ne manance viermisorii si o sa ne muste broasca de nas laughing