| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot face plangere la un "ofiter GDPR", daca eu le-am cerut la astia de la TPU de 4 ori sa imi stearga contul si datele personale de la ei de pe server?
Stiu ca legal, toate companiile care au de a face cu procesarea datelor personale, si se ocupa de mai mult de 60-70 de persoane incluzand datele lor, ar trebui sa aiba un "reprezentant gdpr".
Dupa solicitarea in scris, a unei persoane, catre x companie, de stergerea datelor personale de la ei de pe servere si de peste tot, ca dureaza 30 de zile pana se rezolva.
Eu le-am trimis mail acum mai mult de 30 de zile, si nu au facut asta, ma tot intrebau ca de ce de ce, si ca isi cer scuze ca raspund asa greu ca sunt in vacanta ei...
wtf?

5 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Buna, Catalin,

Ti-am raspuns si la mailul trimis la contact, iti raspund si aici.
Intr-adevar ne-ai scris si ai solicitat stergerea contului. La randul meu ti-am raspuns la mesaj, insa cum apoi nu am mai primit nici un semn din partea ta, contul nu a fost sters.

Zi frumoasa,
Cristina, TPU.ro

| anonim_4396 explică (pentru TPU.ro):

Nu raspundeti deloc la email-uri.
Ati raspuns doar ca am scris aici.
Pe langa faptul ca am confirmat si de pe email si de aici, ca puteti sa stergeti contul. stergeti si raspunsurile mele. si alea cu anonim, nu sunt de acord sa pastrati nici o data personala inclusiv raspunsuri sau intrebari.
daca nu, reclam mai departe. stiu si eu sa fac romaneasca.
v-am trimis 5 email-uri, si
am primit 2 raspunsuri, unul dintre el, cereai explicatii ca ai fost plecata in vacanta, care mi-a scris, de parca trebuie eu sa dau explicatii de ce vreau contul sters happy de parca te ajuta pe tine cu ceva laughing cius.
ai confirmare si de pe mail si de pe contul asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La autoritatea nationala de supraveghere a prelucrarii datelor cu caracter personal.

| ThyDoom a răspuns:

Ai supărat vreun ''mafiot'' pe aici de vrei să-ți ștergi contul? (glumesc)
Din câte observ ai petrecut mult timp pe aici. Probabil pe unii i-ai ajutat, pe alții nu. Ce știu sigur e că, dacă nu-ți ștergi contul ai șanse ca cineva nou să mai intre pe la răspunsurile tale anterioare și să găsească ceva interesant.

| anonim_4396 explică (pentru ThyDoom):

N-are importanta, vreau doar sa-l sterg happy