| IonutSiAtat92 a întrebat:

Unde v-ar plăcea sa lucrați între armata și pompieri? Care ar fi avantajele și dezavantajele?

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Pompieri pentru ca nu vei fi nevoit sa omori pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci
La armata freci menta si nu esti util nimanui
La pompieri muncesti frate salvezi vieti traiesti in pericole ai treaba des esti erou cu acte si faci ceva omeniri
Daca iti cauti servici sa aduci bani acasa fara stres du te la armata dar vei fi doar un bugetar inutil

| IonutSiAtat92 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sa te dezamagesc frate, dar in armata nu se freaca deloc menta.Singurii care chiar o freaca sunt cei de la politia militara, in rest, munca si instructie ca in cazul meu.Sunt tanchist si fac instructie zi de zi, o mananc pe paine. Vorbesti in necunostinta de cauza nu stii nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Da frate instructie
Adica pasul pe loc
Antrenament
Ai prins tu o unitate serioasa ca multi matura si stau la tigara tot programul
Nu se compara cu pompieri unde faci armata si ai urgente adevarate misiuni etc
Aduti aminte ca la noi e pace nu folosim armata la nimic decat prevenire

| IonutSiAtat92 explică (pentru anonim_4396):

Si ce vina avem noi? Sa fim sinceri, eu unul m-am chinuit sa intru in armata, pe propiile mele forte. Fara pile sau mita, am fost de doua ori admis fara loc, punctajele au fost de 16 in 2017 iar in 2018 am facut 18 puncte. Daca nu faceam sesizare la mapn mai sus nici acum nu intram.In fine, nu-mi pasa cat de greu este la pompieri, totul pana la bani.Este munca dar nu isi bate nimeni joc de tine.Parerea mea si din experienta mea personala iti spun ca ma simt umilit de catre sistemul mapn, de catre superiori si colegi.
P.S Unde s-a terminat logica, a aparut armata.