| BelzebuthMaui a întrebat:

V-ar placea sa traiti in era post-apocaliptica?
Care sunt avantajele si dezavantajele si de ce ai vrea tu sa traiesti in acea era? Eu vad numai avantaje.

2 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Da, dar să fiu singura de pe Terra sau în cel mai rău caz, să mai fie doar foarte puţini.
Avantaje:
- mă duc unde vreau
- totul ar fi gratis
- nu tu înghesuială
Dezavantaje:
- niciunul

| Hevnoraak a răspuns:

Topic pe placul meu.
Pentru majoritatea,să trăiești după apocalipsă ar însemna moarte sigură,dar depinde de cum vine apocalipsa,dacă e război nuclear atunci e game over garantat,singura excepție ar fi Noua Zeelandă și ceva însule din apropiere,în rest pămăntul ar fi scrum și praf radioactiv pentru câteva zeci de ani sau chiar mii. Dacă e pe cale biologică e din nou game over,tot insulele izolate ar fi perfecte pentru supraviețuire.
Indiferent de cum s-ar sfârși,ar fi oribil,haos,crime, violuri, canibalism, foamete, ori ce boala banală te-ar pune la pământ din lipsă de medicamente.Singuri care ar avea de profitat de pe urma apocalipse sunt cei care au început totul.Singurul avantaj e că apocalipsa va fi un nou început, sa întâmplat înainte, se va întâmpla din nou.