| ShowYourSwag a întrebat:

Cum ar trebui tratati profesorii?

9 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Salut,

In mod normal un profesor trebuie trata to timpul cu respect (chiar daca acesta este mai sever sau mai glumet, profesorul trebuie respectat).

Este o meserie grea care necesita foarte mult timp (nu doar cele 6ore/zi cat se sta la scoala ci inca multe alte ore acasa pentru corectat lucrari/rapoarte, pentru pregatirea noilor lectii in asa fel incat sa explice tot in cele 50 minute cat are la dispozitie).

Orice face asta merita tot respectul mai ales din partea elevilor/studentilor pentru ca ii invata.

O zi placuta

| georgiana999 a răspuns:

Daca esti mereu in banca ta, nu razi si barfesti cu colega, nu faci nici o gluma in ora si cu toate astea si ridici mana macar de 3 ori e destul pentru a te vedea un profesor foarte bine.dar daca nu inveti poti sa te dai cu capu de pereti ca na cum ar veni,, profesorii nu se pun cu prostii''

| Shatteredx a răspuns:

Depinde de profesor. Unii merita tratati cu respect, altii merita o galeata de balegar in cap pentru ca ei merg pe principiul "Sa-mi predau materia la timp, sa termin cartea, ca apoi restul or veni de la sine" sau "Daca nu las cel putin 5 corigenti pe vara o sa fiu desconsiderat in fata celorlalti profesori"
Oricum, nu putem generaliza si sa-i tratam la fel. Asa cum nu tratam orice caine la fel, orice puscarias la fel, orice om la fel, asa nu merita nici toti profesorii tratati la fel. Daca nu-ti place sa muncesti cu copiii si iti place doar sa urli si sa fi doar singur trebuia sa te faci in rasa familei tale, padurar. Erai singur in padure, tu cu persoana ta, puteai sa te manifesti.
Ma rog.

| XatomisX a răspuns:

Cu ura pentru ca nu lasa elevii cu parul lung laughing

| わたなべ久美子 a răspuns:

Cred ca cu respectlaughing

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Cum ne tratează și ei pe noi happy

| denisa123456 a răspuns:

Cei care merita trateaza'i bine, cei care nu ca pe niste porcilaughing

| hackeru2 a răspuns:

Un profesor trebui respectat cu atata respect cu cat isi respecta si el elevu.

| TeIubesteAstaMika a răspuns:

Cu respect deoarece ei sunt la catedra pentru a ne invata pe noi.Depinde si de ce profesor.big grin laughing